StoryEditor

Dlaczego pszenica, rzepak i słonecznik nie drożeją? Rolniczy temat odc. 22. Wydanie extra - Agro Show 2022

Dynamiczne zmiany na rynkach rolnych budzą niepokój rolników, którzy zastanawiają się jaką strategię sprzedaży swoich zbiorów przyjąć. Dlaczego pszenica w kraju - mimo wzrostów na rynkach światowych - nie chce zdrożeć? Dlaczego rzepak nadal dołuje i o 3000 zł za tonę można zapomnieć? Co się dzieje ze skupem słonecznika? Oto zagadnienia najnowszego wydania Extra programu Rolniczy temat.
26.09.2022., 22:09h
Jeszcze do niedawna eksperci zalecali dzielić swojej zbiory na 4 części i sprzedawać je co kwartał (żniwa, późna jesień, zima/wiosna i przednówek żniw). W ten sposób łatwiej było złapać średnią cenę za zboża czy rzepak. Dziś raczej usłyszeć można zachęty do tego by swoje zbiory w magazynach podzielić na 12 części i sprzedawać systematycznie co miesiąc by jak najmniej stracić.

Podczas targów Agro Show 2022 w Bednarach na scenie zlokalizowanej na stoisku top agrar Polska nagraliśmy specjalny odcinek programu "Rolniczy temat". Tym razem moim gościem  był ponownie dr Juliusz Urban - ekspert rynkowy top agrar Polska, który skomentował aktualną sytuację na rynku zbóż i roślin oleistych. Padły najnowsze ceny skupu i prognozy na najbliższy czas.

Zachęcam do oglądania!

Najnowsze ceny rynkowe zawsze na www.topagrar.pl/notowania

Najnowsze komentarze rynkowe zawsze na www.topagrar.pl/newsletter-rynkowy
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 15:01