Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Rodzina>

Koła Gospodyń Wiejskich: zmiana zasad składania wniosków!

Obrazek

Od 1 stycznia 2023 roku zmieniają się zasady składania wniosków do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich. Czy zmiany są korzystne? 

Dorota Kolasińska27 grudnia 2022, 09:12
Głównym założeniem nowego projektu dla KGW jest możliwość ubiegania się o rejestrację Koła przez Internet - to duże udogodnienie, na które wiele Pań naciskało. Od 1 stycznia 2023 r. zmienia się również sposób wnioskowania o środki finansowe dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Formularz zostanie przygotowany aby do wniosków można było podpinać załączniki. Wzory wniosków będą udostępnione na stronie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Będzie można wnioskować o: wpis koła gospodyń wiejskich do rejestru, wpis zmian do rejestru, przyznanie pomocy finansowej – wraz z załącznikami.

Podsumowując, formularz wniosku o wpis koła do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich oraz formularz wniosku o przyznanie pomocy finansowej umożliwią właściwym podmiotom złożenie wniosków wraz z załącznikami w formie elektronicznej.

Jeżeli zastanawiasz się jakie zmiany we wniosku skutkują obowiązkiem dokonania adnotacji w ARiMR oraz jakie są ogólnie obowiązki osoby prowadzącej Koło Gospodyń Wiejskich, zajrzyj na Halo Wieś! 

Źródło: Halo Wieś 
Fot. archiwum


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)