Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Technika>Targi wystawy>

Agritechnica 2019: Zbiornik gaśniczy Fields Fireman

Obrazek

Tego lata na naszym portalu pisaliśmy sporo o pożarach zbóż na pniu, ściernisk, słomy, kombajnów, pras czy też innych maszyn rolniczych, których występowaniu sprzyjały upalne temperatury. Podczas tegorocznych targów Agritechnica 2019 węgierski start-up Fields Fireman zaprezentował produkt, który ma pomóc rolnikom w gaszeniu pożarów już w zarodku.

Jan BebaBartłomiej Czekała12 listopada 2019, 17:10
Pożary gospodarstw rolnych są jednym z największych zagrożeń dla życia rolników, pracowników i zwierząt gospodarskich na całym świecie. Pożary kombajnów mogą nie tylko uszkodzić lub zniszczyć maszyny, ale mogą również spowodować znaczne straty w uprawach rolnych oraz zagrażać życiu ludzi. Węgierskie statystyki pokazują, że koszt roszczeń pożarowych w gospodarstwach wobec ubezpieczycieli wzrósł aż o 26% (NFU Mutual, 2016)

Średnio rocznie 7% kombajnów ulega spaleniu podczas prac polowych. Spośród nich co dziesiąty spowoduje znaczne uszkodzenie maszyny lub uprawy w otoczeniu. (Kondidin Group Research, 2017). W przypadku zagrożenia czas reakcji straży pożarnej może wzrosnąć do 20-30 minut, szczególnie na obszarach wiejskich.

Zbiornik gaśniczy Fields Fireman posiada system tłumienia ognia zabezpieczający maszynę i jej otoczenie przed ogniem 24 godziny na dobę i 7 dni  w tygodniu. Gaśnica tego zbiornika może dotrzeć do ognia w ciągu 1-2 minut. Maszyna ma zbiornik o pojemności 650 litrów i wąż o długości 20 metrów i zapewnia wodę pod odpowiednim ciśnieniem przez 16 minut. Można go łatwo dostosować do każdego ciągnika.

Gaśnica może być używana od wiosny do jesieni nie tylko jako zabezpieczenie przeciwpożarowe. Może też myć maszyny przed opuszczeniem pola w celu usunięcia błota lub wyważyć ciągnik z dodatkową masą przednią 1200 kg.Koszt zakupu takiego zbiornika to 7900 euro.
Fot. Beba, firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)