StoryEditor

Agritechnica 2019: Zbiornik gaśniczy Fields Fireman

Tego lata na naszym portalu pisaliśmy sporo o pożarach zbóż na pniu, ściernisk, słomy, kombajnów, pras czy też innych maszyn rolniczych, których występowaniu sprzyjały upalne temperatury. Podczas tegorocznych targów Agritechnica 2019 węgierski start-up Fields Fireman zaprezentował produkt, który ma pomóc rolnikom w gaszeniu pożarów już w zarodku.
12.11.2019., 17:11h
Pożary gospodarstw rolnych są jednym z największych zagrożeń dla życia rolników, pracowników i zwierząt gospodarskich na całym świecie. Pożary kombajnów mogą nie tylko uszkodzić lub zniszczyć maszyny, ale mogą również spowodować znaczne straty w uprawach rolnych oraz zagrażać życiu ludzi. Węgierskie statystyki pokazują, że koszt roszczeń pożarowych w gospodarstwach wobec ubezpieczycieli wzrósł aż o 26% (NFU Mutual, 2016)

Średnio rocznie 7% kombajnów ulega spaleniu podczas prac polowych. Spośród nich co dziesiąty spowoduje znaczne uszkodzenie maszyny lub uprawy w otoczeniu. (Kondidin Group Research, 2017). W przypadku zagrożenia czas reakcji straży pożarnej może wzrosnąć do 20-30 minut, szczególnie na obszarach wiejskich.

Zbiornik gaśniczy Fields Fireman posiada system tłumienia ognia zabezpieczający maszynę i jej otoczenie przed ogniem 24 godziny na dobę i 7 dni  w tygodniu. Gaśnica tego zbiornika może dotrzeć do ognia w ciągu 1-2 minut. Maszyna ma zbiornik o pojemności 650 litrów i wąż o długości 20 metrów i zapewnia wodę pod odpowiednim ciśnieniem przez 16 minut. Można go łatwo dostosować do każdego ciągnika.

Gaśn...
Pozostało 27% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Beba
redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 07:04