StoryEditor

Agritechnica 2023 z rozmachem! [Relacja WIDEO z targów]

Długo wyczekiwane, największe i najbardziej prestiżowe targi rolnicze Agritechnica od 12 do 18 listopada odbyły się w Hanowerze. Ostatnio z taką dawką innowacji w rolnictwie mogliśmy się spotkać przed czterema laty, bo edycja z 2021 r. nie odbyła się z powodu pandemii.
26.11.2023., 09:00h

Impreza zakończyła się rekordową liczbą 470 tysięcy odwiedzających ze 149 krajów. Na rolników i specjalistów z branży czekało 2812 wystawców z 52 krajów, w tym liczne grono 73 polskich producentów. By pomieścić wszystkie nowe maszyny, systemy, aplikacje i usługi, organizator ­– Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG – wygospodarował aż 24 hale o łącznej powierzchni ponad 40 ha!

Spośród 470 tys. gości ze 149 krajów dwie trzecie pochodziło z Niemiec. Spośród gości zagranicznych (około 140 tys.) 84% pochodziło z Europy, a 16% spoza Europy, przy szczególnym wzroście odwiedzin z Ameryki Środkowej i Południowej. Trend rosnącego udziału międzynarodowego potwierdził się zarówno wśród wystawców, jak i zwiedzających. Dla rolników z Polski oraz Francji najważniejszym wydarzeniem był Międzynarodowy Dzień Rolnika, zorganizowany 14 listopada. Goście z tych krajów mogli skorzystać z bezpłatnego wstępu i programu specjalistycznego – prowadzonego w ich ojczystych językach. W tym dniu spotkaliśmy wielu polskich rolników, także naszych Czytelników, dla których targi były częścią wyjazdu studyjnego (relacja w kolejnym, styczniowym numerze).

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Zielona produktywność” i trzeba przyznać, że odpowiedź międzynarodowego przemysłu maszyn rolniczych widoczna była na każdym kroku. W ramach programu konferencji około 400 ekspertów wzięło udział w ponad 300 prelekcjach i udzieliło odpowiedzi na wiele pytań przyszłości, właśnie w zakresie sposobów pogodzenia wydajności produkcji żywności przy ochronie zasobów Ziemi.

Fani techniki podziwiali innowacje nagrodzone złotym i srebrnymi medalami. O skali nowych rozwiązań świadczy pokaźna suma 251 produktów zgłoszonych do konkursu. Przegląd nowości z targów od strony 102 grudniowego wydania top agrar Polska.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 17:42