StoryEditor

Agritechnica 2023: Drugi dzień zwiedzania największej wystawy rolniczej na świecie

Redaktorzy top agrar Polska kontunuują zwiedzanie targów Agritechnica 2023 w niemieckim Hanowerze. Specjalnie dla Was publikujemy nowości i ciekawostki tegorocznej wystawy. Zobaczcie, co warto było obejrzeć!

Drugi dzień targów Agritechnica 2023 po raz koleljny pokazał ogromne zainteresowanie wystawą w branży rolniczej.W zasadzie na każdym stoisku na zwiedzających czekają nowości, ciekawostki lub premiery. Wybrane z nich prezentujemy poniżej.

 

Kultywator Cultus HD od Väderstad.

680 kg siły wyzwalającej zabezpieczenie sprężynowe, modułowa budowa zęba oraz zwiększona maksymalna głębokość robocza do 30 cm. To najważniejsze cechy nowego kultywatora Cultus HD od Väderstad.

 

Steyr Hybrid Koncept, czyli połączenie mechaniki i elektryki

Steyr Hybrid Koncept to ciekawe rozwiązanie austriackiej firmy. W ciągnikach tej marki oznaczonych tym symbolem mamy mechaniczny napęd skrzyni biegów i tylnego WOM oraz elektryczny przedniego mostu i WOM. Więcej o tym rozwiązaniu pisaliśmy TUTAJ.

 

Czujnik plonu od Case IH

W nowym systemie Forward Looking Feedrate Control firmy Case IH czujniki radarowe są zamontowane na składanych wspornikach. Czujniki te mierzą stan, wysokość i gęstość upraw, a określone w ten sposób wartości czujników są wykorzystywane jako zmienne wejściowe dla sterownika przepustowości. Czujniki dodatkowo mierzą profil podłoża i, oprócz danych z czujników podłoża, optymalizują kontrolę wysokości koszenia za pomocą wartości obliczonych przy użyciu nowych algorytmów.

Więcej o tym rozwiązaniu pisaliśmy TUTAJ.

 

Rolnictwo precyzyjne od Precision Planting

Sporo na tych targach rozwiązań w zakresie rolnictwa precyzyjnego. Precision Planting koncentruje się na tworzeniu inteligentnych produktów rolnictwa precyzyjnego, które usprawniają hodowlę, opryski i zbiory w gospodarstwach z wykorzystaniem unikalnego podejścia. 

 

Fotel Grammer strowany aplikacją ze smartfona

Kolejna targow aciekawostka. Najnowszy fotel Grammer w wersji Ultimate posiada takie funkcje jak: wentylacja siedziska czy podwójny roller z możliwością masażu w dwóch płaszczyznach. Co ciekawe wszystkie funkcje fotela można ustawić z aplikacji przy pomocy Smarrfona.

 

Mercedes i Krone - udana para

Kosiarka współpracująca z Mercedesem? To możliwe! Unimog U 530 to z pewnością samochód do zadań specjalnych;). Napędzany jest przez 300 konny silnik o pojemności 7.7 l. Ten konkretny egzemplarzy wyposażono w przedni jak i tylny TUZ oraz WOM.

 

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Beba
redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Łukasz Siara
Autor Artykułu:Łukasz Siara
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 11:41