StoryEditor

Agro-Tech w Minikowie

Kolejna edycja wystawy Agro-Tech skusiła ponad 400 wystawców i wielu zwiedzajacych.
03.07.2016., 18:07h

Trzydziesta dziewiąta edycja targów Agro-Tech w Minikowie (2-3 lipca), to święto nowoczesnego rolnictwa i hodowli regionu Kujaw i Pomorza. Mimo trudnej sytuacji na rynkach rolnych frekwencja ze strony wystawiających się firm dopisała. Na stoiskach mogliśmy podziwiać najnowsze maszyny rolnicze, które dopiero wchodzą na nasz rynek. Obok światowych potentatów nie zabrakło polskich producentów, którzy swoją ofertę dedykują właścielom mniejszych gospodarstw. Każdy znalazł coś dla siebie, jednak w wiekszości przypadków na zainteresowaniu się kończyło, gdyż obecnie niewielu chce wydawać pieniądze na nowe maszyny. Kto planuje zakup sprzętu czeka na rozstrzygnięcie wniosków, a okres ich realizacji przypadnie w przyszłym roku.

Obok maszyn rolniczych, które stanowiły wiekszość asortymentu na targach i swym rozmachem skupiały uwagę wszystkich zwiedzajacych w trakcie Agro-Techu odbyła się IX Ogólnopolska Wystawa Bydła Hodowlanego. Tradycyjnie część wystawy zajęły stoiska ogrodnicze oraz poletak doświadczalne upraw rolniczych.

Organizator imprezy – Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego liczy, że w tym roku również na teren KPODR w Minikowie przybyło ponad 30 tysięcy gości. beb

Fot. Beba

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 13:29