StoryEditor

Bezpieczne mycie maszyn

Jak nie zniszczyć lśniącego lakieru ciągnika podczas mycia? Firma Hyperin ma w ofercie produkty do czyszczenia maszyn.
12.06.2016., 07:06h

Biodegradowalny środek do czyszczenia maszyn rolniczych to najnowszy produkt firmy Hyperin. Hyperin Agri został specjalnie zaprojektowany we Francji, by bez obaw o delikatną powierzchnię lakieru oraz elementów gumowych można było zadbać o należyty wygląd sprzętu. 

Preparat o odczynie zasadowym nie jest agresywny dla środowiska i można myć maszyny na naturalnym podłożu. Specjalnej maty (np. Hyperin biomat) lub utwardzonego podłoża z odpływem do mycia sprzętu wymaga się jednak w sytuacji, kiedy do oczyszczenia są osady z olejów czy smarów. Wtedy wodę odpadową trzeba skierować do specjalnego zbiornika i dalej do oczyszczalni.

Koncentrat HyperinAgri stosuje się w proporcji 3–5% z wodą. W pierwszej kolejności preparat natryskuje się na maszynę lub traktor i po chwili można je umyć wykorzystując strumień wody pod ciśnieniem. Aby utrzymać zakładaną proporcje, firma oferuje specjalne urządzenie do odmierzania środka i mieszania go z wodą.

Poza tym firma oferuje koncentrat Hyperin protec na bazie wosków polimerowych do konserwacji i zabezpieczenia sprzętu na zimę. Specjalne zastosowanie ma Hyperin calc – do usuwania osadów wapna z rozsiewaczy i traktorów. Z kolei do bezwodnego mycia rąk można wykorzystać piankę Hyperin hand. beb

 

Fot. Beba

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 17:35