StoryEditor

Luzowanie przepisów

– Nowa perspektywa finansowa będzie kierowana głównie do produkcji zwierzęcej – mówiła Zofia Szalczyk z MRiRW podczas wystawy w Sielinku.
01.06.2015., 13:06h

– W ramach wsparcia na modernizację gospodarstw rolnych są oznaczone specjalne środki na inwestycje w zakresie trzody chlewnej, produkcji mleka i bydła mięsnego jak i też zostały uruchomione specjalne płatności zwierzęce w ramach pierwszego filaru Wspólnej Polityki Rolnej – mówiła podczas otwarcia tegorocznych Wielkopolskich Targów Rolniczych w Sielinku (woj. wielkopolskie) Zofia Szalczyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Przedstawicielka resortu zwracała także uwagę na nowe możliwości sprzedaży bezpośredniej towarów przetworzonych takich jak wędliny czy przetwory owocowe wprost z gospodarstwa rolnego, które mają obowiązywać od 2016 r. – Równolegle, w resorcie rolnictwa zostały podjęte prace, nad tym aby „poluzować” przepisy dotyczące warunków higienicznych przetwórstwa w gospodarstwach rolnych. Chodzi o to, by nie były one tak wymagające jak w zakładach przemysłowych – zapowiedziała Zofia Szalczyk.

W ramach tegorocznych Wielkopolskich Targów Rolniczych, które odbyły się w ostatni weekend maja, odwiedzający nie tylko mogli podziwiać oceny najpiękniejszych w regionie zwierząt gospodarskich podczas XXI Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych, ale także zapoznać się z szeroką ofertą odmian oraz maszyn rolniczych. Te ostatnie były prezentowane przy okazji odbywających się równolegle Zielonego Agroshow, Polskich Zbóż i Dni Pola.

mj

Fot. Jajor

Marcin Jajor
Autor Artykułu:Marcin Jajor

redaktor działu top bydło i topagrar.pl, zootechnik, specjalista w zakresie hodowli bydła mlecznego i mięsnego

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 10:55