StoryEditor

Polagra-Premiery 2018, zobacz co przygotowali organizatorzy!

Targi Polagra-Premiery 2018 startują już w czwartek! Zobacz, co w tym roku przygotowali organizatorzy i wystawcy dla odwiedzających. 
04.01.2018., 12:01h

Siódma odsłona Targów POLAGRA-PREMIERY odbędzie się w dniach 18-21 stycznia 2018 roku w Poznaniu. Ten weekend będzie należał do rolników. To właśnie dla nich przygotowywane są Międzynarodowe Targi Rolnicze POLAGRA-PREMIERY – wydarzenie, które stawia na nowości, na innowacje oraz pozwala zasięgnąć informacji z każdego sektora rolniczego, rozwijać wiedzę z zakresu prac polowych, poszerzać horyzonty, jest też miejscem spotkań ze znakomitymi osobistościami z branży rolniczej.  

Przez cały czas trwania targów będziemy na Was czekać na stoisku top agrar Polska. Znajdziecie je w Alei Lipowej. W piątek o godz. 12.30 ogłosimy wyniki konkursu "Kręć fajną wieś". W głosowaniu na naszej stronie wzięło udział ponad 8 tys. internautów. Autorzy rolniczych teledysków wystąpią NA ŻYWO i zaprezentują swoje produkcje. 

Ekspozycja podzielona na różne sektory rolnicze

Podczas targów ekspozycja będzie zbudowana wokół traktorów, kombajnów,  maszyn i urządzeń rolniczych wykorzystywanych do transportu, uprawy gleby, nawożenia, zraszania, ochrony i pielęgnacji roślin, siewu, sadzenia, zbioru płodów rolnych, maszyn zielonkowych, narzędzi ręcznych, części zamiennych czy urządzeń wykorzystywanych do naprawy oraz konserwacji sprzętu rolniczego. 

Część wystawy poświęcona będzie nasionom rolniczym i ogrodniczym, środkom ochrony roślin oraz nawozom. Interesująco zapowiada się też asortyment z zakresu budownictwa wiejskiego, wyposażenia stanowisk dla zwierząt, sprzętu zootechnicznego, weterynaryjnego, aparatury kontrolno-pomiarowej. Właścicielom gospodarstw oraz hodowcom zostaną zaprezentowane również artykuły z kategorii bezpieczeństwa i higieny pracy.

Na szczególną uwagę zwiedzających zasługuje aż 27 produktów nagrodzonych złotymi medalami MTP. 15 wyróżnień padło w kategorii maszyn i urządzeń rolniczych, a 12 w kategorii roślin uprawnych. 

Strefa Precyzyjnego Rolnictwa – INNOWACJE

Śledzenie pól za pomocą dronów, aplikacje do zarządzania gospodarstwem rolnym, systemy GPS ustawiające pracę maszyn rolniczych – to tylko kilka z wybranych opcji, które pozwalają monitorować uprawy z nieco innej perspektywy. Jak nowe technologie wpływają na polskie rolnictwo? Pomagają maksymalnie uprosić proces produkcji, zoptymalizować jej koszt i poświęcony czas. 

Wielką zaletą korzystania z nowych technologii jest również skrócenie czasu reakcji w razie sytuacji kryzysowej i możliwość szybkiego podjęcia działań związanych np. z zagrożonym terenem czy uprawą. Nowe technologie poprawiają też bezpieczeństwo pracy. Które z nich najlepiej sprawdzają się w polskim rolnictwie? Odpowiedź na to pytania będzie można znaleźć w Strefie Precyzyjnego Rolnictwa.

Wydarzenia towarzyszące - TRENDY 

Kolejna odsłona Targów POLAGRA-PREMIERY to doskonała sposobność do tego, by przygotować jeszcze większą liczbę atrakcji dla całej branży rolniczej. Program wydarzeń wzbogaci konferencja „Bioenergia w rolnictwie” organizowana przez wydawnictwo Abrys, wystąpienie Rafała Błachowskiego na temat błędów krytycznych obniżających zysk, dzień hodowlany, na który zaprasza Instytut Zootechniki PIB Kraków, dyskusje przy kawie na stoisku top agrar Polska, Forum Producentów Zbóż i Kukurydzy, konferencja na temat polskiego rolnictwa i perspektyw jego rozwoju, XII Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych. Podczas Targów odbędą się również warsztaty „Jak współcześnie zwiększać efektywność przedsiębiorstwa zarówno w obszarach operacyjnych, jak i rynkowych?”, które poprowadzi firma 4 Results. 

Strefa Nowoczesnej Gospodyni 

Organizacja wydarzeń, które cieszą się popularnością podczas Targów POLAGRA-PREMIERY stała się już tradycją. Jednym z nim jest Strefa Nowoczesnej Gospodyni dedykowana paniom, które wraz ze swoimi rodzinami przyjadą do Poznania. Zwiedzanie ekspozycji wystawienniczej płeć piękna urozmaici sobie miło spędzonym czasem w specjalnie wydzielonej przestrzeni, do której dostęp otwarty będzie tylko dla kobiet.

Jakie atrakcje czekają na nowoczesne gospodynie? Odpoczynek w przyjemnej atmosferze, aromatyczne, ciepłe napoje oraz liczne pyszności. W Strefie Nowoczesnej Gospodyni będą prowadzone również interesujące warsztaty. W tym roku współorganizatorem strefy jest Polskie Wydawnictwo Rolnicze, wydawca czasopisma „Gospodyni”.

Chcesz dowiedzieć się, jak rolnicy ocenili ciągniki i kosiarki?

Przyjdź w sobotę 20 stycznia na spotkanie, na którym odpowiemy, za co użytkownicy cenią poszczególne marki traktorów. Pokażemy, kto wygrał w zakresie jakości, elastyczności silnika, spalania paliwa, funkcjonalności traktora i kilku innych cech, a kto znalazł się poniżej średniej.

Po raz pierwszy pokażemy wyniki kosiarek w Niezależnym Badaniu Opinii Rolników, czyli NBOR. Zapraszamy 20 stycznia na targi Polagra-Premiery do Alei Lipowej między halami 7, 7A, 8 i 8A, gdzie od godz. 12.30 zobaczysz po raz pierwszy w Polsce wyniki ocen ciągników i kosiarek.
Ranking jakości ciągników i maszyn rolniczych mają ułatwić podejmowanie decyzji zakupowych i zminimalizować ryzyko nietrafionej decyzji.

oprac. mk, jj

Michał Kaliszan
Autor Artykułu:Michał Kaliszanonline marketing manager/redaktor w zespole top agrar Polska Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 05:26