Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Testy>

Precyzyjny wysiew bez wagi

Unia oferuje rozsiewacze MXL ze ślimakowym systemem wysiewu i nowym sterownikiem Pilot Joy. Sprawdziliśmy, czy rozsiewaczem bez wagi można precyzyjnie wysiać nawóz.

Paweł Twardowski23 czerwca 2018, 06:00
Rozsiewacze MXL to maszyny o pojemności skrzyni od 1,2 do 3 tys. litrów. My testowaliśmy dobrze wyposażony model o pojemności skrzyni 1,6 tys. litrów. Dodatkowe opcje obejmowały limiter zawężający szerokość roboczą na przejazdach granicznych oraz plandekę chroniącą skrzynię nawozową.

Podczas naszej oceny wysialiśmy ponad 30 ton różnych rodzajów nawozów. W czasie testu udało nam się maksymalnie załadować 1,8 tony wieloskładnikowego nawozu (3 big bagi po 600 kg).

Maszynę wyróżnia ciekawy system dozowania nawozu na tarczę. Granule nie spadają na nie grawitacyjnie, jak w większości maszyn dostępnych na rynku, tylko są wykręcane przez dwa ślimaki napędzane silnikiem hydraulicznym.

Maszyna ma szeroki zakres szerokości roboczej mieszczący się w zakresie od 10 do 36 m. Dla konkretnego nawozu nastaw dokonuje się przez zmianę kąta łopatek na tarczy. Oceniany model wyposażony był w nowy sterownik o nazwie Pilot Joy. Urządzenie daje szereg możliwości, takich jak wprowadzanie nazw pól czy nawozów. Za pomocą sterownika uruchamiamy także proces próby kręconej.Więcej szczegółów oraz plusy i minusy sprzętu z Brzegu znajdziecie Państwo w lipcowym wydaniu top agrar Polska na stronie 142.Picture of the author
Autor Artykułu:Paweł Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)