Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Close

Advertisement

Portal partner

USA - władze wspierają farmerów poszkodowanych przez COVID

20.12.2021

Print

USA - władze wspierają farmerów poszkodowanych przez COVID

Advertisement

Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych ogłosił nowy program wsparcia dla producentów świń. Resort chce przeznaczyć 50 milionów dolarów na - Spot Market Hog Pandemic Program (SMHPP).

Ma on zapewnić pomoc producentom wieprzowiny, którzy sprzedawali świnie w okresie największej obniżki cen - od 16 kwietnia 2020 r. do 1 września 2020 r. To był czas, kiedy tamtejsi farmerzy doświadczyli dużych spadków cen rynkowych z powodu pandemii COVID-19. Ceny za żywiec wieprzowy spadły wówczas m.in. dlatego, że firmy pakujące kupowały mniej  wieprzowiny w związku z problemami z wydajnością pakowania z powodu chorób związanych z COVID wśród swoich pracowników oraz z powodu szeroko rozumianych problemów z łańcuchem dostaw na rynku spożywczym. Od początku pandemii, prawie dwa lata temu, Krajowa Rada Producentów Wieprzowiny w USA nakłaniała tamtejszy Departament Rolnictwa do włączenia producentów wieprzowiny do wszelkich programów pomocy COVID, takich jak np. Coronavirus Food Assistance Program.

Wnioski o płatności w nowym programie - SMHPP są przyjmowane od teraz do 25 lutego 2022 r. Tamtejsi producenci świń muszą wypełnić specjalne formularze i przesłać je do dowolnego biura Departamentu Rolnictwa. Rolnicy, którzy wykazali dochód brutto średnio 900 000 USD lub mniej w latach 2016-2018, a za rok 2020 uzyskali mniej niż 900 000 USD, kwalifikują się do płatności w wysokości 54 USD na sztukę za świnie sprzedawane w objętym wsparciem okresie. 


Widziałeś już nasze video "Ostatni Mohikanie na Opolszczyźnie"?

Read more in the premium version

article icon

Jedna chlewnia, wielu inwestorów

Read

Advertisement

b'\n'

Advertisement

More articles in this category