StoryEditor

Ciągnik rolniczy i osobówka spłonęły po zderzeniu!

Do bardzo niebezpiecznego wypadku drogowego doszło we wtorek 4 września ok. godz. 18:00 w Wałkowie (gmina Koźmin Wlkp.). Na drodze krajowej nr 15 z Jarocina do Krotoszyna zderzyło się auto osobowe z ciągnikiem rolniczym zagregowanym z przyczepą do przewozu materiałów objętościowych. Po zderzeniu oba pojazdy stanęły w ogniu!
05.09.2018., 08:09h
Jak informuje portal Jarocin112, o godz. 17.49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Dyżurny na miejsce zadysponował pięć zastępów gaśniczych – dwa z JRG Krotoszyn, dwa z OSP Koźmin Wlkp. i jeden z OSP Wałków. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania KDR przekazał informację, że obydwa pojazdy stoją w płomieniach, osób poszkodowanych wewnątrz pojazdów nie było, znajdowały się poza pojazdami.

– Nasze działania polegały na podaniu prądów gaśniczych na palące się pojazdy, natomiast Zespół Ratownictwa Medycznego zajął się osobami poszkodowanymi w wypadku. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została przewieziona do Szpitalnego Oddziału Ratowniczego w Krotoszynie, a druga – kierujący ciągnikiem rolniczym – pozostał na miejscu – powiedział portalowi Jarocin 112 Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Kierowca samochodu osobowego wymagał pomocy medycznej. Ratownicy przeprowadzili na miejscu badania podmiotowe, przedmiotowe i urazowe, które wskazywały na uraz wielonarządowy. Pacjent został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie, w celu dalszej diagnostyki.

– Gdy karetka odjechała już z miejsca zdarzenia do działających tam służb zgłosił się kierowca ciągnika rolniczego, który uskarżał się na dolegliwości. Na miejsce zadysponowano, więc Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna. Lekarz – kierownik zespołu przebadał pacjenta, stwierdził jednak, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji – informował portal Jarocin 112 Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Po wypadku i podczas wykonywania przez służby mundurowe czynności na miejscu droga nr 15 z Jarocina do Krotoszyna była jeszcze długo zablokowana i ruch kierowano objazdami.

oprac. bcz

Źródło: Jarocin 112 (link)
Fot. Jarocin 112
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 05:51