StoryEditor

Ciężarówka z burakami stanęła w ogniu!

W minioną sobotę w miejscowości Białka (woj. lubelskie) doszło do pożaru ciężarówki wiozącej buraki. Ciągnik siodłowy spłonął doszczętnie, ale na szczęście kierowcy nic się nie stało.
02.11.2020., 12:11h
Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na jednym z parkingów przy drodze wojewódzkiej numer 842 w miejscowości Białka płonie ciągnik siodłowy. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci oraz straż pożarna. 

- Jak się okazało, 41–letni kierowca z gminy Szastarka kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo wraz z naczepą przewożącą buraki jeszcze w trakcie jazdy zorientował się, że coś dzieje się z pojazdem i natychmiast zjechał na parking. Tam zauważył, że kabina volvo stanęła w ogniu. Na szczęście szybko opuścił ciężarówkę i nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia - wyjaśnia młodszy aspirant Jolanta Babicz.


Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną zapalenia się ciągnika siodłowego była nieszczelność układu paliwowego. 


ksz, oprac. na podst. KPP Lublin, fot. Policja Krasnystaw
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 12:31