Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Ferma indyków poszła z dymem. Hodowca poniósł ogromne straty

Obrazek

W czwartek na fermie indyków w Dolnej Saksonii wybuchł pożar. Wstępnie straty oszacowano na 500 tys. euro.

Dominika Mulak1 listopada 2021, 13:54
Jak poinformowała policja z komendy Cloppenburg/Vechta, w czwartek 28 października około godziny 1:15 wybuchł pożar w odchowalni dla indyków na terenie gospodarstwa rolnego w Emstek w Dolnej Saksonii. Przyczyny zdarzenia jak dotąd pozostają niejasne.

Kiedy na miejsce przyjechała pierwsza policja, budynek był już w pełnym ogniu. Niestety zwierząt nie udało się uratować. Jak wynika z zeznań hodowcy, dwa dni przed pożarem przywiózł on nowe indyki do gospodarstwa.

W gaszeniu pożaru brało udział około 70 strażaków z ochotniczych straży pożarnych z Emstek i Cloppenburg. Niestety żywioł na tyle się rozprzestrzenił, że pomimo starań funkcjonariuszy, budynek także uległ całkowitemu zniszczeniu. Jak podają, pożar był na tyle zaawansowany, że starali się oni przede wszystkim zabezpieczyć pozostałe części gospodarstwa rolnego. 

Straty jakie poniósł hodowca są ogromne. Wstępnie oszacowano je na 500 tys. euro.

Źródło: www.agrarheute.com
Fot. poglądowe
Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)