StoryEditor

Makabryczny wypadek: mężczyznę wciągnął kombajn do zbioru buraków

Ochotnicza Straż Pożarna, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe i Policja w powiecie opatowskim ruszyły na pomoc natychmiast. Niestety nie udało się już nic zrobić, mężczyzna zmarł na miejscu. 
27.10.2021., 16:10h

Wczoraj (26 października 2021 r.)przed południem do poważnego wypadku w miejscowości Rudniki w gminie Baćkowice w powiecie opatowskim w woj. świętokrzyskim zadysponowano kilka zastępów okolicznych jednostek ochotniczej straży pożarnej, policję oraz LPR.

Rolnik prowadził zbiór buraków na swoim polu w Rudnikach. Z niewiadomych przyczyn, zapewne unieruchomienia trybów maszyny, manewrował w okolicy wałka przekaźnika mocy, którego tryby chwyciły jego ubranie i wciągnęły do środka. 

Niestety mimo szybkiej interwencji wszystkich obecnych na miejscu zdarzenia ratowników nie udało się uratować życia 67-latka. Obrażenia ciała były zbyt poważne, rolnik zmarł na miejscu.  Najprawdopodobniej doszło do nieszczęśliwego wypadku, jednak trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

Zaledwie dwa tygodnie temu pisaliśmy o strasznym wypadku, do którego doszło w Sędziszowie w powiecie jędrzejowskim, także w woj. świętokrzyskim. Rolnik również manewrował przy wałku przekaźnika mocy, ale przy rozrzutniku obornika, który niespodziewanie się uruchomił i wciągnął rękę rolnika w tryby maszyny. Niestety nie udało się mu pomóc. 56-latek nie przeżył tego zdarzenia, bo również został wciągnięty przez maszynę.


oprac. dkol na podst. echodnia.eu/OSP KSRG Baćkowice
Fot. OSP KSRG Baćkowice

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 05:53