StoryEditor

4 ofiary śmiertelne, zerwane dachy, brak prądu, utrudnienia na drogach! Bilans wichur w Polsce

Choć największe wiatry mamy już za sobą, IMGW-PIB podaje, że jeszcze w piątek 22 października, w województwach zachodniopomorskim, pomorskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim oraz w Tatrach prędkość wiatru może przekraczać 100km/h. Zobaczcie skutki wczorajszych wichur.
22.10.2021., 12:10h

Statystyki Państwowej Straży Pożarnej

W piątek 21.10.2021r do godziny 20:30 odnotowano 9 693 zdarzenia związane z silnym wiatrem. Najwięcej w dolnośląskim 2 079, wielkopolskim 1 894, kujawsko-pomorskim 1 100.

- Działania staży polegają głównie na usuwaniu połamanych drzew i konarów z dróg, oraz na zabezpieczaniu uszkodzonych i zerwanych dachów – przekazała Komenda Główna PSP.

4 osoby zginęły w wyniku wichur w dolnośląskim  

Wśród 4 ofiar śmiertelnych wczorajszych wichur, 3 zginęły w wypadkach samochodowych, a jedna w wyniku zawalenia ściany budynku.

Jak powiedziała PAP Magdalena Cwynar z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej PSP, ratownikom nie udało się uratować robotnika w Siechnicach, na którego, po silnym podmuchu wiatru, zawaliła się ściana budynku.

Dwie z ofiar, zostały przygniecione spadającym drzewem we Wrocławiu, a czwarta ofiara (mężczyzna) zginęła w samochodzie dostawczym, zepchniętym przez porywisty wiatr z drogi krajowej nr 5 w miejscowości Rusko.

Przerwy w dostawie prądu

- Na godzinę 22:00 na terenie kraju 247 650 odbiorców pozbawionych prądu (najwięcej woj. mazowieckie: 89 680, dolnośląskie: 44 629) – przekazał na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marek Kubiak.


OSP Kisielice 

W Poznaniu zamknięto i ewakuowano zoo

Rzeczniczka prasowa Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu Małgorzata Chodyła poinformowała, że w związku z silnymi wiatrami zdecydowano o zamknięciu zoo.

– Okazało się, że kilka drzew dokonało zniszczeń. Są zniszczone ogrodzenia, między innymi wybieg lwów. Lwy wcześniej zostały zamknięte i zabezpieczone, są w pomieszczeniu wewnętrznym – poinformowała.

Gigantyczne opóźnienia pociągów

Co drugi pociąg będący w czwartkowy wieczór w trasie jest opóźniony. 80 pociągów zostało całkiem odwołanych - to bilans problemów z jakimi zmagają się podróżni. Ze względu na złe warunki pogodowe, koło Olsztynka pociąg IC "Kolberg" najechał na drzewo.

W Warszawie 2 osoby ranne

Jak podają służby, najwięcej interwencji było w Warszawie, gdzie ranne zostały dwie kobiety. 

Jedna z kobiet została przygnieciona murowanym ogrodzeniem na ul. Młocińskiej; na drugą przewrócił się znak drogowy przy ul. Foksal - powiedział mł. kpt. Michał Skrzypa z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.


Joanna Białek
Autor Artykułu:Joanna Białek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. kwiecień 2024 00:52