StoryEditor

Groźny wypadek ciągnika Ursus C-330 – rolnik trafił do szpitala

W kraju od kilku dni mamy do czynienia z bardzo złymi warunkami pogodowymi  z uwagi na obfite opady deszczu i porywisty wiatr. W związku  z tym warunki drogowe też są kiepskie i dochodzi do groźnych wypadków, także z udziałem ciągników rolniczych. Kilka dni temu w takim wypadku ucierpiał kierowca ciągnika Ursus C-330.
12.02.2020., 11:02h
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie, policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Do tego zdarzenia doszło w minioną sobotę w Wójcinie, w gminie Łubnice.

Do tej groźnej kolizji drogowej doszło 8 lutego 2020 roku około godziny 12:30 na skrzyżowaniu dróg Wieluńska – Dolna w Wójcinie.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem, 50 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w trakcie wyprzedzania nie zachował należytych środków ostrożności i zderzył się ciągnikiem rolniczym marki Ursus.

Policjanci ustalili, że ciągnikiem Ursus w chwili tego zdarzenia kierował 58 – letni mężczyzna, który z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi.

W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały również pojazdy w nim uczestniczące, czyli samochód osobowy marki Mercedes oraz ciągnik rolniczy marki Ursus C-330.

Policjanci w ramach prowadzonego postępowania, wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

oprac. bcz na podst, wieruszow.policja.gov.pl
Fot. radiosud.pl
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 02:59