Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Jechał ciągnikiem Ursus na haju, z tablicami od trabanta

Wyjątkowym brakiem odpowiedzialności wykazał się młody mężczyzna. Bez prawa jazdy, za to po wypaleniu marihuany jeździł nieubezpieczonym ciągnikiem marki Ursus C-360, do którego zamontowano tablice rejestracyjne z osobowego trabanta.
Kamila Szałaj29 kwietnia 2020, 08:58
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednej z podwrocławskich wsi na terenie gminy Długołęka. Policjanci zauważyli ciągnik rolniczy Ursus z beczką asenizacyjną, którego kierowca jechał całą szerokością drogi.

- Gdy kierowca ciągnika otworzył drzwi mundurowi zauważyli, że mężczyzna ma mocno czerwone oczy i zapytali o jego stan zdrowia. 23-latek oświadczył, że czuje się dobrze, więc policjanci poddali kontroli stan jego trzeźwości. Okazało się, że kierowca jest trzeźwy, ale palił wcześniej marihuanę - wyjaśnia asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik wrocławskiej policji.Ale na tym się nie skończyło. Funkcjonariusze odkryli, że Ursus C-360 ma zamontowane tablice rejestracyjne z osobowego trabanta, nie jest ubezpieczony, zarejestrowany, ani w ogóle dopuszczony do ruchu. 

Mało tego! 23-latek nie miał prawa jazdy, a w jego domu funkcjonariusze znaleźli jeszcze kilka porcji narkotyków.

Za te wybryki grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

oprac. ksz na podst. KPP Wrocław, zdjęcia: KPP Wrocław


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)