StoryEditor

Wielkopolska: ciężarówka przewożąca 170 świń wpadła do rowu

Przy drodze wojewódzkiej nr 470 w miejscowości Galew ciężarówka z naczepą zjechała do rowu. Kierowca doznał tylko niegroźnych potłuczeń. Niestety trzoda chlewna, którą przewoził ma się gorzej.
09.02.2021., 10:02h
5 lutego ok. godziny 4 rano doszło do groźnego wypadku na drodze wojewódzkiej nr 470 nieopodal Galewa (woj. wielkopolskie). Mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i wjechał do przydrożnego rowu. Co prawda, kierowca doznał tylko niegroźnych potłuczeń. Gorzej z trzodą chlewną, którą przewoził. W wyniku zdarzenia aż 40 ze 170 sztuk padło.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego z Konina, którzy mieli pomóc ustalić przyczyny wypadku. Ci skontrolowali dane z karty kierowcy i tachografu cyfrowego. Okazało się, że mężczyzna nie miał zarejestrowanego przejazdu z punktu załadunku aż do miejsca zdarzenia. Podczas jazdy został zapisany odpoczynek, a nie dane dotyczące prowadzenia pojazdu oraz jego prędkości.

Niestety teraz o losach kierowcy ciężarówki zadecyduje sąd bowiem odmówił przyjęcia mandatu. Problemy będzie miał także jego pracodawca. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano również cztery zastępy straży pożarnej z Turku, cztery zastępy z Konina, OSP Chrząblice oraz OSP Brudzew. Powiadomiono też powiatowego lekarza weterynarii.Źródło i fot. gitd.gov.pl
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 02:13