StoryEditor

Mazury: chciał ominąć sarny, rozsypał rzepak. O włos od tragedii!

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj rano na trasie Kętrzyn-Bartoszyce (woj. warmińsko-mazurskie). Kierujący samochodem ciężarowym, chcąc ominąć stojące na drodze sarny stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Przewożony na przyczepie rzepak rozsypał się na jezdnię, blokując ruch na kilka godzin.
28.07.2020., 14:07h
Wczoraj funkcjonariusze policji otrzymali zgłoszenie, że na trasie Kętrzyn-Bartoszyce na wysokości miejscowości Kraskowo samochód ciężarowy wpadł do rowu, a droga jest nieprzejezdna, bo z naczepy rozsypał się rzepak. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci i służby ratownicze. 


- Funkcjonariusze z kętrzyńskiej komendy policji ustalili, że kierujący pojazdem ciężarowym z naczepą, wiozący rzepak, chcąc ominąć stado saren i zaczął gwałtownie hamować. W wyniku tego manewru pojazd został obrócony i wraz z naczepą wjechał do rowu. Przewożony na przyczepie rzepak rozsypał się na jezdnię – wyjaśnia policja.


Droga na tym odcinku była całkowicie zablokowana. Policjanci wyznaczyli objazdy. Na szczęście pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia kierowcy nie doznali obrażeń.


ksz, na podst. i fot. Warmińsko-Mazurska Policja
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. maj 2026 18:56