StoryEditor

Miał 3 promile alkoholu we krwi – skasował Opla Astrę i uszkodził Ursusa C-360

Niebezpieczny wypadek drogowy miał miejsce wczoraj w miejscowości Górzenko w pow. ostrowskim (Wielkopolska. Kierowca Opla Astry na podwójnym gazie i z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów uderzył w Ursusa C-360 ciągnącego przyczepy z belami słomy.
16.08.2020., 13:08h
Żniwa już na ukończeniu, ale trwają jeszcze ostatnie prace polowe. W sobotę 15. sierpnia mimo święta państwowego i kościelnego niektórzy rolnicy jeszcze pracowali, dlatego sprzęt rolniczy można było spotkać na polach i na drogach publicznych.

Drogą asfaltową w miejscowości Górzenko w powiecie ostrowskim poruszał się rolnik, wiozący Ursusem C-360 z pola do swojego gospodarstwa bele słomy na przyczepach. Ok. godz. 19:00 uderzyła w niego mężczyzna kierujący samochodem osobowym Opel Astra.

Na miejscu zdarzenia pojawiły się dwa zastępy strażaków z PSP w Ostrowie i OSP w Sobótce, zespół ratownictwa medycznego oraz partol policji.

Jak widać na zdjęciu, Opel Astra nadaje się do kasacji, a traktor Ursus i przyczepa do remontu. Kierowca auta osobowego odniósł w wyniku zderzenia poważne obrażenia i trafił do szpitala. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że mężczyzna miał 3 promile alkoholu we krwi. Dodatkowo policjanci sprawdzając jego dane osobowe znaleźli informację, iż posiada on sądowy zakaz prowadzenia samochodu. Gdy tylko wyjdzie ze szpitala czekają go poważne konsekwencje prawne.

oprac. bcz
Źródło: ostrow24.tv

Fot. ostrow24.tv
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 17:13