StoryEditor

Wielkopolska: Pożar stodoły pod Jarocinem – rolnik stracił 250 tys. zł

Przez całą noc strażacy z powiatów: jarocińskiego i pleszewskiego walczyli z pożarem stodoły, który wybuchł w miejscowości Kurcew w gminie Kotlin k. Jarocina. Uchroniono od ognia budynki gospodarcze i dom mieszkalny, stodoła niestety się spaliła.
13.08.2020., 08:08h
Ogień w murowanej stodole pojawił się późnym wieczorem 12. sierpnia. Natychmiast po zgłoszeniu dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie, 2 zastępy z OSP Racendów, OSP Kotlin, OSP Sławoszew, OSP Kurcew, OSP Twardów. Strażaków z powiatu jarocińskiego wsparli w działaniach gaśniczych sąsiedzi z powiatu pleszewskiego (wieś Kurcew leży na granicy obu powiatów). Państwowa Straż Pożarna w Pleszewie wysłała do działań gaśniczych po jednym zastępie z JRG Pleszew, OSP Czermin i OSP Broniszewice.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zostali podzieleni na 2 zespoły. Pierwszy z nich walczył z pożarem stodoły, drugi natomiast zabezpieczał pozostałe budynki w gospodarstwie przed zajęciem ich ogniem. Udało się uratować budynek mieszkalny i pozostałe budynki gospodarcze. Niestety, ze stodoły pozostały tylko murowane ściany. Spaliła się więźba dachowa, pokrycie dachu i zawartość stodoły, w której były zmagazynowane zbiory słomy i siana. Wartość utraconego mienia oszacowano na 250 tys. zł, a wartość uratowanego na 1 mln zł – informuje portal jarocinska.pl.

Strażacy z obu sąsiadujących powiatów wspólnie gasili też pożar, który wybuchł w minioną niedzielę. PAliło się wówczas zboże an pniu pomiędzy miejscowościami Kurcew i Mamoty.

Źródło: jarocinska.pl
Fot. OSP Broniszewice
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 18:08