StoryEditor

Podkarpacie: Pod ciężarem śniegu zawalił się dach obory. W środku były owce

W minioną środę w jednej z podkarpackich wsi pod ciężarem śniegu zawalił się dach obory. W środku były zwierzęta.
26.02.2021., 08:02h
Cztery zastępy straży pożarnej ewakuowały owce z obory w Zawadce Brzosteckiej na Podkarpaciu. Pod ciężarem topniejącego śniegu zawalił się dach budynku.

Jak informuje portal debica24.eu, gospodarze wezwali pomoc w środę około godz. 15. 

- Zadaniem strażaków było przede wszystkim ewakuacja znajdujących się w uszkodzonym budynku owiec. Zabezpieczyli oni również zboże, jak i sprzęt rolniczy - czytamy na portalu. 

W akcji udział wzięli strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy oraz z OSP w Brzostku, Nawsiach Brzosteckich i Siedliskach Boguszu.

ksz, oprac. na podst. www.debica24.eu, fot. OSP w Nawsiach Brzosteckich
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 12:18