StoryEditor

Protest rolników w Niemczech: 17-latek spadł traktorem z nasypu podczas gołoledzi

W saksońskiej dzielnicy Budziszyn młody kierowca spadł swoim ciągnikiem rolniczym ze skarpy na drodze B98. Według topagrar.com 17-latek wracał traktorem do domu z protestu rolników.
16.01.2024., 17:10h

Wczoraj w Berlinie i wielu innych niemieckich miastach rolnicy tłumnie protestowali przeciwko planom budżetowych cięć, którego mają być ofiarami. Wielu rolników jechało więc na protesty, a nastepnie z nich wracało. Niestety, podczas powrotu panowały fatalne warunki atosferyczne, dlatego łatwo było o wypadki drogowe.

Traktor spadł z nasypu drogowego

Jak informuje topagrar.com, do jednego z takich wypadków doszło wczoraj wieczorem na drodze B98 w okolicach Budziszyna. Z powodu gołoledzi 17-letni kierowca ciągnika w miejscowości Bischofswerda (Saksonia) podczas skręcania spadł ze stromego nasypu. Według doniesień mediów traktor stoczył się z nasypu o wysokości od czterech do pięciu metrów. Ciągnik przewrócił się i leżał na boku na dachu.

Kierowca ciągnika przeżył wypadek

Nastolatek, który wracał traktorem z protestu rolników, nie odniósł żadnych obrażeń i zdołał się wydostać z kabiny pojazdu. Niestety, z baku traktora wyciekło około 200 litrów oleju napędowego, który został usunięty przez strażaków podczas działań na miejscu wypadku.

Według wstępnych szacunków policji szkody w ciągniku wynoszą około 30 000 euro, ale prawdopodobnie będą znacznie wyższe.

Źródło: topagrar.com

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. kwiecień 2024 14:52