Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Rajd kradzionym Ursusem C-360 po alkohol

Obrazek

Miał prawie 3 promile we krwi, ale wciąż było mu mało! Policjanci z Głogówka zatrzymali kierowcę Ursusa C-360, który nie dość, że był pod wpływem alkoholu to jak się okazuje ciągnik rolniczy, którym jechał był kradziony.

Dominika Mulak13 lutego 2020, 12:00
Do tego zdarzenia doszło w poniedziałek (11.02) tuż przed godziną 22. Policjanci z Głogówka otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika rolniczego. Informacja ta natychmiast została przekazana policyjnym patrolom. Podczas gdy, jeden z patroli wyjaśniał okoliczności kradzieży Ursusa C-360 z pokrzywdzonym, drugi namierzył i zatrzymał skradziony pojazd do kontroli.

Jak się okazało, za kierownicą skradzionego ciągnika siedział 42-letni obywatel Mołdawii. Co ciekawe, jechał bez włączonych świateł, bez prawa jazdy i… pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie prawie 3 promile!

Żeby tego było mało, tłumaczył się funkcjonariuszom, że ciągnik jedynie „pożyczył”, ponieważ nie miał jak dostać się do sklepu po kolejną partię alkoholu.

Przez swoją bezmyślność za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

Źródło: www.policja.pl
Fot. www.policja.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)