StoryEditor

Rolnik stracił rękę podczas prac polowych – trwa zbiórka na protezę

Pan Wojciech z gminy Piątek w woj. łódzkim miał wypadek, cudem przeżył. Teraz żeby normalnie funkcjonować i prowadzić gospodarstwo potrzebuje specjalistycznej protezy. 
02.02.2021., 14:02h
W czerwcu ub. roku rolnik podczas belowania trawy na łące zauważył, że skończył się sznurek do prasy. Idąc w kierunku maszyny przewrócił się, a jego ręka niefortunnie znalazła się wewnątrz urządzenia, cudem przeżył, jednak w wyniku wypadku stracił prawą rękę.

Prowadzi dalej gospodarstwo rolne, jednak praca jest bardzo trudna. Pomagają mu dzieci i bardzo mocno wspiera go żona, która prowadzi w pobliskim Ozorkowie gabinet masażu. O normalnym prowadzeniu gospodarstwa z jedną sprawną ręką nie ma mowy, dlatego rodzina podjęła decyzję o zakupie specjalistycznej protezy, która może przywrócić rolnika do prawie normalnej pracy i życia. Niestety sprzęt jest na tyle drogi, że nie podołają samodzielnie z taką kwotą. Utworzyli zbiórkę pieniędzy na portalu zrzutka.pl. 

– Bioniczna proteza to najbardziej zaawansowany prototyp ręki na świecie. Dostosowuje się do indywidualnych potrzeb, poprzez różnorodność wzorców do chwytania oraz pozycji ręki. Dzięki intuicyjności i precyzji bioniczna proteza nieustannie stara się ułatwić życie i zwiększać możliwości osoby po amputacji. Wojtkowi pomoże ona w najprostszych codziennych czynnościach, jak i pracy w gospodarstwie rolnym – czytamy na portalu. 

Dotychczas uzbierano 43,5 tys. zł z kwoty 300 tys. zł. 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz TUTAJ. 

Oprac. dkol na podst. zrzutka.pl/Dziennik Łódzki
Fot. zrzutka.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 01:01