StoryEditor

Rolnik zatrzaśnięty w kabinie ciągnika marki Ursus C-360

Funkcjonariusze policji dbają o nasze bezpieczeństwo nie tylko na drogach i w miejscach publicznych, ale zwracają również uwagę na to co dzieje się na naszych podwórkach. Przekonał się o tym 65-letni mężczyzna z miejscowości Myślniew w gminie Kobyla Góra (woj. wielkopolskie), który utknął w kabinie ciągnika rolniczego marki Ursus C-360.
01.10.2019., 13:10h
Do dość nietypowej interwencji patrolu funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Kobylej Górze doszło 27 września br. w godzinach popołudniowych. Mundurowi patrolując miejscowość Myślniew w gminie Kobyla Góra (woj. wielkopolskie) zauważyli na terenie jednego z gospodarstw podniesiony na wysokość około 2 metrów przód ciągnika marki Ursus C-360. Tuż za ciągnikiem z podniesionym przednim zawieszeniem, w oborniku stał kolejny ciągnik (także Ursus C-360) przewrócony na lewy bok.

Zaniepokojeni widokiem policjanci postanowili wejść na teren posesji i sprawdzić co się stało. Dopiero podchodząc bliżej pojazdów mundurowi zauważyli 65-letniego mężczyznę uwięzionego w kabinie „sześćdziesiątki” z podniesionym przodem. Rolnik był tak przerażony zaistniałą sytuacją, że nie mógł ruszać nogami. Bohaterscy funkcjonariusze wyciągnęli mężczyznę z pojazdu na barkach. Na szczęście 65-latek nie odniósł obrażeń ciała.

Gospodarz wyjaśnił funkcjonariuszom, że do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło podczas wyciągania ciągnika z obornika za pomocą liny przymocowanej do drugiego pojazdu. Ursus zakopał się tylną osią, co przyczyniło się do podniesienia przednich kół w traktorze. Niestety pech rolnika prześladował dalej, ponieważ drzwi zablokowały się tak, że uniemożliwiły mu wydostanie się z kabiny.

Tuż po zakończonej akcji uratowany z potrzasku 65-letni mężczyzna podziękował przybyłym policjantom za udzieloną pomoc. Dalsza akcja ratunkowa ciągników rolniczych została przeprowadzona przez sąsiadów mężczyzny.

Zobacz zdjęcia w jakich opałach znalazł się 65-latek!
dkd
fot. KPP Ostrzeszów
Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 18:58