StoryEditor

Zachodniopomorskie: Wielki pożar sterty słomy w Baniewicach

Do dużego pożaru sterty słomy doszło w Baniewicach w województwie zachodniopomorskim. Strażacy walczyli z ogniem do godziny 2:00 w nocy.
26.09.2019., 11:09h
Późnym wieczorem, 24 września, kwadrans przed godziną 21.00 dyżurny jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywinie otrzymał zgłoszenie o pożarze sterty słomy w okolicach Baniewic (gmina Banie, województwo zachodniopomorskie).

Po przybyciu na miejsce strażacy zastali mocno rozwinięty pożar, a cały stóg słomy był już w ogniu. Strażacy natychmiast podjęli działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu tzw. prądu wodnego w natarciu.

Po przybyciu na miejsce właściciela zapadła decyzja o zaprzestaniu działań w natarciu, a jedynie nadzorowanie palącego się stogu słomy. 
Wszystkie działania gaśnicze zakończyliśmy po godzinie 2:00 w nocy. Na miejscu do zabezpieczenia i nadzoru pozostała jednostka z OSP Banie.

W działaniach brały udział: OSP Krzywin, OSP Banie, OSP Dłusko Gryfińskie oraz PSP Gryfino.   Oprac. ag, info i fot. OSP Krzywin.Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
15. kwiecień 2024 14:58