StoryEditor

Trzy stodoły poszły z dymem w jedną noc. Pod Tarnowem grasuje podpalacz

Najpierw zawyły syreny w Żabnie, chwile później dwukrotnie w Sieradzy. W nocy z niedzieli na poniedziałek w gminie Żabno (woj. małopolskie) doszczętnie spłonęły trzy stodoły. Wszystko wskazuje na to, że za pożarami stoi jeden podpalacz. Sprawą zajmują się tarnowscy policjanci. Osoby posiadające jakiekolwiek informacje pomocne w namierzeniu sprawcy mogą je anonimowo zgłaszać na policję.
20.11.2020., 09:11h
W nocy z niedzieli na poniedziałek (15-16 listopada) na terenie gminy Żabno (woj. małopolskie) doszło do trzech pożarów budynków gospodarczych. Za podpaleniami prawdopodobnie stał jeden człowiek. Najpierw od godz. 23.00 strażacy gasili ogień w Żabnie, gdzie całkowicie spłonęła nieużytkowana stodoła. Szczęśliwie nie ucierpieli ludzie ani zwierzęta. 

Chwilę później kolejne syreny zawyły w pobliskiej Sieradzy. Tam również spłonęła nieużytkowana, wolnostojąca stodoła. Ledwo ugaszono ten pożar, a po godzinie 3 nad ranem strażackie syreny wezwały do kolejnego pożaru w Sieradzy. 

- Wszystko wskazuje, że jest to działanie umyślne osoby, która poprzez podłożenie ognia niszczy nieużytkowane zabudowania gospodarcze. Po ugaszeniu tych pożarów do pracy włączyli się policjanci z Żabna wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa - wyjaśnia małopolska policja.

Obecnie sprawę prowadzi Komenda Miejska Policji w Tarnowie. Policjanci analizują zebrany materiał dowodowy, oceniają wartości strat i stopień zagrożenia. Być może okaże się, że trzeba w tym zakresie zapewnić większe bezpieczeństwo mieszkańcom gminy.

Policja apeluje do osób mających informacje w tej sprawie o ich przekazywanie anonimowo za pośrednictwem maila.


ksz, oprac. na  podst. KMP Tarnów, fot. KMP Tarnów
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. lipiec 2024 00:32