StoryEditor

Wielki pożar suszarni k. Brzegu. W środku było 85 ton kukurydzy!

Dziś rano w Nowej Wsi Małej (woj. opolskie) doszło do dużego pożaru suszarni kukurydzy. W środku było 85 ton ziarna. Ogień gasiło dziesięć jednostek straży pożarnej.
17.11.2020., 16:11h
Po godz. 6 rano straż pożarna z Brzegu otrzymała zgłoszenie o pożarze w Nowej Wsi Małej pod Grodkowem. Jak informują miejscowe media, zapaliła się suszarnia z kukurydzą w dużym przedsiębiorstwie zajmującym się zaopatrzeniem rolnictwa i obrotem płodami rolnymi. Znajdowało się w niej około 85 ton ziarna.

Pożar był na tyle duży, że do akcji skierowano aż dziesięć zastępów straży pożarnej. Gaszenia nie ułatwiał fakt, że ogień pojawił się wysoko, bo na 20 metrze suszarni. Strażacy zalewali ją wodą pompowaną przez otwory wycięte w metalowej konstrukcji zbiornika. Akcja gaszenia trwała kilka godzin.

Jak powiedział PAP dyżurny KW PSP w Opolu, pożar w silosie stojącym obok bliźniaczych konstrukcji nie zagrażał pozostałym zbiornikom. 

Na razie nie wiadomo, co spowodowało pożar. Ale straty będą ogromne. Przyczyny zdarzenia będzie wyjaśniała policja.

ksz, oprac. na podst. ratownictwo.opolskie.pl, PAP, brzeg.naszemiasto.pl, fot. Sławek Sekieta, KP PSP Brzeg
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 03:44