StoryEditor

Wielkopolska: Ciężarówka z transporetrm kaczek wpadła do rowu

W miniony piątek (29.11) po godzinie 5:00 ciężarówka transportująca kaczki wpadła do rowu przy drodze krajowej nr 11 łączącej Oborniki z Poznaniem w miejscowości Chludowo. Na skutek tego wypadku droga była zablokowana, a przejazd został wyznaczony przez pobliską stację benzynową.
02.12.2019., 14:12h
Zgłoszenie o ciężarówce w rowie w miejscowości Chludowo (województwo wielkopolskie) strażacy odebrali w ubiegły piątek we wczesnych godzinach porannych. Po przybyciu na miejsce udało im się ustalić, że tirem podróżowały dwie osoby i transportowali oni ok. 8,5 tony żywych kaczek. Kierowca i pasażer wyszli natomiast bez szwanku. Gorzej było z kaczkami, ponieważ na skutek wypadku część transporterów z kaczkami wypadła z naczepy. Niestety część zwierząt nie przeżyła upadku. Część klatek otworzyła się i zwierzęta biegały wokół ciężarówki. Z zadaniem wyłapanie ptaków zmierzyli się przybyli na miejsce strażacy.

Cała akcja ratowania zwierząt, które przeżyły oraz wyciąganie ciężarówki trwała kilka godzin. Auto po wydostaniu z przydrożnego rowu, zostało odholowane. Na czas prac wyznaczono objazd przez pobliską stację benzynową. Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, którego zadaniem było zbadanie stanu zdrowia zwierząt, które przeżyły. Po uzyskaniu pozytywnej opinii kaczki ruszyły w dalszą podróż.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYPADKACH W ROLNICTWIE!

dkd
źródło: tvn24.pl
Donata Kosicka
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 15:21