StoryEditor

Wielkopolska: Pożar bel słomy na przyczepie

Zaczęły się żniwa a z nimi, niestety, także i pożary. Do groźnego zaprószenia ognia doszło dziś w okolicach Kościana (woj. wielkopolskie).
14.07.2020., 22:07h
Jak informuje portal ekoscian.eu, na drodze łączącej Przysiekę Polską i Bruszczewo doszło do pożaru. Ciągnik rolniczy poruszał się po drodze z przyczepą – platformą wypełnioną zwożonymi z pola belami słomy.  Podczas jazdy na wspomnianym odcinku doszło do zaprószenia ognia.

Kierowca ciągnika, gdy zauważył ogień dojechał do miejsca, gdzie ogień nie groził już zbożu rosnącemu na pobliskich polach. Odczepił przyczepę i odjechał traktorem kilkanaście metrów od płonącej przyczepy.

Na miejsce zdarzenia wysłano straż pożarną z PSP w Kościanie, OSP w Starym Bojanowie i OSP w Czaczu. Pożar szybko opanowano. Na razie nie wiadomo, w jaki sposób doszło do powstania pożaru. Ale w takich przypadkach najczęstszą przyczyną jest iskra, która wydostanie się z komina wydechowego ciągnika.

Spłonęło około 10 balotów słomy. Przyczepa na szczęście mocno nie ucierpiała. Droga przez kilkadziesiąt minut była nieprzejezdna – informuje portal ekoscian.eu.

oprac. bcz na podst. ekoscian.eu
Fot. Piotr Pewiński/ekoscian.eu

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
26. luty 2024 12:57