StoryEditor

Wypadek w Wieruszowie – Ursus C-330 złamał się na pół!

Wieruszowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej samochodu osobowego marki Citroen Berlingo z ciągnikiem rolniczym marki Ursus C-330. Do tego zdarzenia doszło 17 marca w Mirkowie w gminie Wieruszów (woj. łódzkie).
17.03.2020., 20:03h
Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie, do tej groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło tuż przed godziną 10:00 na drodze wojewódzkiej nr 450 w Mirkowie, w gminie Wieruszów.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki Ursus C 330 16–letni mieszkaniec gminy Wieruszów, nie zachował należytych środków ostrożności podczas manewru skrętu i doprowadził do zderzenia z poruszającym się prawidłowo citroenem berlingo. Citroenem w chwili kolizji kierował 19 – letni mieszkaniec powiatru wieruszowskiego.

Kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone zostały pojazdy w nim uczestniczące. Citroen Berlingo ma rozbity przód, a Ursus C-330 pod wpływem uderzenia złamał się na pół.

Policjanci ustalili również, że kierujący Ursusem nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym i wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia. Małoletni kierowca Ursusa C-330, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

oprac. bcz

Źródło Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie
Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wieruszowie
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. luty 2024 08:40