StoryEditor

Co nas czeka w w 2022 roku? Czy warto ubezpieczać uprawy rolnicze? Rolniczy temat, odc. 9

Ostatnie lata były bardzo trudne w rolnictwie. Niekorzystne czynniki pogodowe wpływały na obniżenie plonów i dochodów gospodarstw rolnych. Pomoc państwa dla rolników poszkodowanych przez klęski żywiołowe byłą często niewystraczająca.
29.03.2022., 15:03h
Na polach już widzimy objawy suszy rolniczej. Po opadach z okresu zimowego nie ma już śladu z uwagi na silne wiatry w styczniu i lutym oraz brak opadów deszczu w ostatnich tygodniach. W prognozach pogody na najbliższe tygodnie też konkretnych opadów atmosferycznych nie widać. W ostatnich latach mieliśmy sporo huraganów, opadów gradu i deszczy nawalnych.

Zmniejszone przez klęski żywiołowe plony oznaczają dla rolników kolejne kłopoty, a dla konsumentów - w kontekście trwającej wojny Ukrainy z Rosją i kryzysu żywnościowego - drastyczny wzrost cen żywności.

Czy wobec tego warto zabezpieczyć się przed utratą plonów i dochodów w tym sezonie? Czego możemy się spodziewać w przebiegu pogody tej wiosny?


O tym w kolejnym odcinku programu "Rolniczy temat" rozmawiam z Krzysztofem Mrówką, dyrektorem Departamentu Ubezpieczeń Rolnych Generali Agro. Zapraszam do oglądania!

Nie znasz jeszcze top agrar Polska? Zamów bezpłatny egzemplarz na próbę prosto do Twojego domu!
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 12:41