Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Zboża>

Żyto mieszańcowe – ciekawa alternatywa na trudne warunki polowe i pogodowe? Rolniczy temat, odc. 16

Susza rolnicza jest już w zasadzie faktem i to nie tylko u nas, ale i w Europie. Jeżeli spojrzymy na to, że w Polsce dominują słabsze stanowiska i piaszczyste gleby, a w strukturze zasiewów ciągle dominuje pszenica ozima, to ciekawą alternatywą i gatunkiem do zadań specjalnych może się okazać żyto mieszańcowe.

 

2 sierpnia 2022, 10:57

W tym zagadnieniu w kolejnym odcinku programu „Rolniczy temat” dr Maria Walerowska z top agrar Polska rozmawia z Bartoszem Rudzkim z firmy KWS Lochow Polska, który o życie mieszańcowym wie wszystko.

Hodowcy żyta mieszańcowego pracują obecnie nad odmianami odpornymi na suszę. To wielkie wyzwanie wynikające ze zmian klimatycznych i obecności suszy, która od kilku lat szczególnie się nasila i dokucza uprawom, uderzając także rolników po kieszeni. Dlatego tak ważne jest wyhodowanie takich odmian, które będą jak najlepiej radziły sobie z niedoborami wody i generowały jak najwyższe plony w tych trudnych warunkach.

Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy!Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)