Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Bydło>Zdrowie bydła>

Kiszonka z kukurydzy: postawić na zawartość suchej masy czy skrobię? Rolniczy temat, odc. 21

W wielu regionach Polski hodowcy borykają się ze skutkami suszy, która nie była obojętna dla upraw kukurydzy przeznaczonych na kiszonkę z kukurydzy. Bardzo często hodowcy stoją więc przed nie lada dylematem, który w dużej mierze decyduje o zysku z produkcji mleka przez cały rok. Kosić czy czekać?

Marcin Jajor29 sierpnia 2022, 10:14

Okazuje się, że pomimo wielu lat doświadczenia i dużej świadomości hodowców, nadal mamy spore rezerwy w paszach objętościowych, w tym szczególnie w przypadku podstawowego parametru decydującemu o wartości pokarmowej paszy, jakim jest zawartości suchej masy kiszonki z kukurydzy.

– Mamy jeszcze sporo do zrobienia, bo nasze badania pokazują, że tylko ok. 50% analizowanych próbek tej paszy jest w optymalnym zakresie – zaznaczał Mariusz Kopeć, kierownik ds. żywienia zwierząt z firmy KWS w kolejnym odcinku Rolniczego tematu.

Jaka jest aktualna sytuacja na polach, jak prawidłowo określić zawartość suchej masy w roślinie przed zbiorem i co zrobić, by nie zaprzepaścić potencjału paszy przez nieprawidłową technikę konserwacji. Jakimi ponadto narzędziami warto się posłużyć, by możliwie precyzyjnie wstrzelić się w optymalny termin zbioru? – zobacz naszą rozmowę i przekonaj się sam.

Rozmowa odbyła się 24 sierpnia br.

CZYTAJ TAKŻE: Kukurydza zamiast na ziarno to na kiszonkę? Cena 1 ha sięga nawet 14 tys. zł!Picture of the author
Autor Artykułu:Marcin Jajor
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)