StoryEditor

Jest lepiej po zmianach?

Program 500+ wywołał falę komentarzy, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Przyjrzeliśmy mu się jeszcze raz, by sprawdzić, o co w tym wszystkim chodzi.
22.06.2017., 12:06h

Od wprowadzenia wsparcia dla rodzin na drugie i każde kolejne dziecko z programu 500+ wzrósł dochód w rodzinach, zwłaszcza na obszarach wiejskich. Tak wynika z badań GUS, dotyczących końca 2016 roku. Według wskaźników, dochód rozporządzalny w rodzinie wiejskiej wzrósł o 10%.

Taka sytuacja związana jest z tym, że w rodzinach wiejskich jest więcej dzieci, dlatego znaczenie tego świadczenia wychowawczego ma większy wpływ dla dochodu rodziny.

Co ważne, najwięcej wydatków, które zostały zaobserwowane po wprowadzeniu programu 500+ dotyczy edukacji, wyjazdów na wakacje poza miejsce zamieszkania oraz kosztów związanych z kupnem odzieży czy ubrań. Kolejnym ważnym punktem wydatków jest zdrowie.

Może to oznaczać, że choć nadal nie brakuje przeciwników programu, to jednak nie wszystkie pieniądze idą w błoto, a inwestycje związane z przyszłością dzieci, mają dla rodziców ogromne znaczenie.

Ewelina Cisłak
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak

redaktor „top agrar Polska”, specjalistka w zakresie tematyki domu i rodziny.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 16:10