Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Ziemniaki>

Potato Europe 2022 – zobacz film podsumowujący to wydarzenie

To największa tego typu impreza w Europie poświęcona uprawie ziemniaka, na którą przyjeżdżają zwiedzający niemal z całego świata z tych regionów, gdzie uprawa ziemniaka jest ważna. Prezentujemy film podsumowujący to wydarzenie, m.in. z przedstawicielem DLG, organizatora.

Jacek Daleszyński27 września 2022, 14:35

Na imprezie prezentują się wszyscy niemal uczestnicy rynku ziemniaka: od hodowców po producentów maszyn, a na producentach przechowalni i ich wyposażenia kończąc. Ciekawostką jest to, że można zobaczyć odmiany, które u nas nie są uprawiane, ale są przeznaczone na rynki np. afrykańskie czy azjatyckie. Nie zabrakło oczywiście pokazów maszyn, od tych najmniejszych, jak formownice redlin po największe samojezdne kombajny.


Przedstawiciel DLG w filmie mówi o trendach w uprawie ziemniaka, natomiast jeden z hodowców o tym, nad czym obecnie pracuje się, jeśli chodzi o najnowsze odmiany ziemniaka.Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)