StoryEditor

Ile kosztuje remont paszowozu? Jak wymienić wytarte ściany i zużyte ślimaki?

Zbyt długie mieszanie i jego niska jakość są poważnym sygnałem, świadczącym o potrzebie wymiany ślimaka tnąco-mieszającego. Wraz z firmą Alima-Bis pokazujemy, jak to wygląda w praktyce.
11.04.2024., 12:47h

Mieszanie TMR

Jedno-, dwu- lub trzykrotne mieszanie TMR to dla paszowozu codzienność, która po wielu latach przekłada się na tysiące godzin mieszania i rozładunku paszy. Nic nie jest wieczne, dlatego po 8 czy 10 latach intensywnego użytkowania, hodowcy muszą liczyć się z koniecznością wymiany paszowozu na nowy lub remontu jego najbardziej zużywających się elementów, czyli ślimaka i poszycia ścian zbiornika.

O zbyt dużym zużyciu ślimaka świadczyć może także zawieszanie się paszy przy dnie zbiornika, a czasem po prostu płaszcz mieszadła wytrze się na tyle, że odpadają ostrza, które nie mają się już czego trzymać. Receptą jest zamówienie nowego ślimaka, co w zależności od modelu wiąże się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wcześniej, szczególnie w modelach innych producentów, konieczna jest wizyta serwisu, by wziąć miarę.

Pozostało 70% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. maj 2024 19:20