StoryEditor

Obora na medal - poradnik dla hodowców bydła już dostępny! Wszystko o budowie i modernizacji obór

Każdy hodowca wie, że postawienie obory idealnej to bardzo trudne przedsięwzięcie, a błędy popełnione na etapie planowania i budowy częstokroć są już nie do naprawienia. Skutek jest taki, że przez wiele kolejnych lat użytkowania obiektu błędy w takiej oborze pozostają. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Czytelników top agrar Polska, oddajemy w Wasze ręce nasz nowy poradnik eksperta Obora na medal.

Obora na medal to przewodnik, w którym przedstawiamy szeroki zakres wiedzy z dziedziny budowy nowych i modernizacji starych obór. W artykułach zawarliśmy innowacyjne rozwiązania z topowych gospodarstw krajowych i zagranicznych. Szczególny nacisk położyliśmy na dobrostan krów i strategie zrównoważonego rolnictwa. W tym zakresie szczegółowo omawiamy techniki poprawiające mikroklimat obory, strategie chłodzenia krów, odpowiedniego oświetlenia, komfortowych legowisk i obszernych korytarzy oraz wybiegów.

Podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy budowie obory dla krów mlecznych

W kontekście rosnącej świadomości proekologicznej wśród konsumentów i rosnącej wrażliwości społecznej w tym obszarze podejmujemy temat ograniczania presji hodowli na środowisko. Podpowiadamy, jak zmniejszyć ryzyko odcieków kiszonkarskich, jak ograniczyć emisję amoniaku, zbudować zbiornik na gnojowicę i odpowiednie silosy. Sporą część dodatku Obora na medal stanowią przykłady praktycznych rozwiązań – z Niemiec, Austrii, Szwajcarii, a najwięcej z Polski. Na naszych łamach odnajdziecie obiekty finalistów konkursu "Obora na medal" – omówione i zilustrowane obszerniej niż w dodatku top bydło oraz te, które nie zagościły na naszych łamach.

Dla kogo poradnik obora na medal?

Poradnik Obora na medal adresujemy szczególnie do osób, które interesują się nowoczesnymi technologiami w oborach, planują budowę nowego obiektu, czy rozbudowę i modernizację budynków już istniejących.

Dzięki połączeniu wiedzy ekspertów i doświadczenia hodowców, zawarte w dodatku treści są kopalnią informacji dla każdego zainteresowanego tematem. Objętość to blisko 90 stron, bogato ilustrowanych. Zamówienia w naszym agrarsklepie na topagrar.pl oraz na stoiskach na targach i wystawach. Zapraszamy do lektury!

Oczywiście dla naszych Prenumeratorów mamy ofertę specjalną! Zapoznaj się z nią poniżej!

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. kwiecień 2024 18:10