StoryEditor

Sommet de l‘elevage w rozmiarze XXL

32. edycja targów SOMMET DE L’ELEVAGE odbędzie się w Clermont-Ferrand od 3 do 6 października 2023 roku pod hasłem zrównoważona produkcja bydła. Targi Sommet to nie tylko wydarzenie branży hodowlanej, ale również miejsce, w którym spotykają się politycy, instytucje, organizacje rolnicze i związki zawodowe, influencerzy i blogerzy.
25.09.2023., 16:09h

W tegorocznej edycji organizatorzy spodziewają się 2000 sztuk bydła, 1500 wystawców i 100 tys. odwiedzających. Rasami przewodnimi na tegorocznej wystawie są limousine (bydło mięsne) i brown swiss (bydło mleczne), które zorganizują swoje krajowe mistrzostwa. W 2023 roku pojawi się najwięcej (ponad 500) krów mlecznych w historii wystawy. Ponadto SOMMET DE L’ELEVAGE będzie gospodarzem ponad stu konferencji dotyczących wszystkich kluczowych kwestii rolniczych oraz renomowanego konkursu innowacyjności "Sommets d’Or". Gościem honorowym w tym roku została Gruzja.

 

W corocznych mistrzostwach krajowych w tym roku w 4 półdniowych sesjach już po raz czwarty zaprezentuje się rasa limousine i ponad 400 zwierząt pochodzących z najlepszych 140 gospodarstw Francji.  To największe na świecie zgromadzenie tej rasy. Aukcja elitarnych zwierząt hodowlanych, zorganizowana przez Interlim Génétique Service, zakończy ocenę 5 października. Na aukcję szczególnie czekają hodowcy zagraniczni, ponieważ co roku 50% zwierząt jest sprzedawane na eksport za pośrednictwem Internetu.

Mira Wieczorek
Autor Artykułu:Mira Wieczorek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. kwiecień 2024 20:50