StoryEditor

Webinarium o nawożeniu dolistnym - dołącz na żywo!

Wiosną oprócz ochrony roślin dokarmiamy też rośliny nalistnie. O stosowaniu makro- i mikroskładników i co ważniejsze, jak mieszać agrochemikalia, chcemy porozmawiać 29 kwietnia na naszym webinarium.
16.04.2021., 14:04h
W okresach krytycznych dla roślin duże znaczenie ma nawożenie nalistne. Kiedy jest sucho lub chłodno rośliny nie pobierają składników z gleby. Dolistnie można im podać zarówno makro-, jak i mikroelementy. Ale które z nich i w jakiej fazie rozwojowej są najważniejsze? No i w jakich dawkach i nawozach najlepiej je podać? Na te m.in. pytania będziemy się starali odpowiedzieć już 29 kwietnia podczas naszego webinarium „Nawożenie dolistne zbóż, kukurydzy, buraków – strategia, interwencja czy fanaberia?”  Dołącz na Żywo!
Nie zabraknie też kwestii mieszania ze sobą różnych komponentów w opryskiwaczu. To ważne zagadnienie, bo wiosną rolnicy są zmuszeni przez wąskie okna pogodowe tworzyć kilkuskładnikowe mieszaniny. Jak sprawić, by były one stabilne? Bądź na naszym webinarium, aby się tego dowiedzieć.

Oto szczegółowy program:

  • 9:00 – 9:10 – Rozpoczęcie webinarium
  • 9:10 – 9:40 – Nawożenie dolistne roślin uprawnych – kiedy wspierać niedobory makroelementów, głównie azotu i fosforu i mikroelementów? Czy można roślinom pomóc w okresie suszy? dr Piotr Chohura, UP Wrocław
  • 9:40 – 9:50 – sesja pytań
  • 9:50 – 10.05 – wystąpienie partnera
  • 10.05 – 10.15 – sesja pytań
  • 10.15 – 10.45 – Zasady mieszania nawozów dolistnych ze środkami ochrony roślin oraz wspomagaczami – dr Łukasz Sobiech, UP Poznań
  • 10.45 – sesja pytań
  • 11:00 – zakończenie webinarium


Partnerem webinarium jest

Zapisz się już dziś!


jd, fot. Sierszeńska
Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

Jacek Daleszyński – dziennikarz i redaktor zajmujący się agrotechniką i uprawą roślin rolniczych. Specjalizuje się w ochronie roślin, przede wszystkim fungicydowej i herbicydowej zbóż oraz buraka cukrowego. Pozostałe obszary jego zawodowej działalności to także odżywianie nalistne roślin oraz uprawa gleby ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedniego dbania o strukturę gleby, zarówno w uprawie bezorkowej, jak i orkowej. Od 2012 roku jest autorem dziesiątek tekstów i reportaży o tej tematyce publikowanych głównie w miesięczniku top agrar Polska i na portalu topagrar.pl.
W pracy codziennej opiera się nie tylko na własnym doświadczeniu, ale też na opracowaniach eksperckich oraz naukowych. Kontakty z instytucjami naukowymi i rolniczymi uczelniami wyższymi jest nieodzownym elementem w pozyskiwaniu najnowszej wiedzy z zakresu agronomii. Współorganizator i prowadzący wydarzenia dla rolników, m.in. Forum Rolników i Agrobiznesu, seminariów buraczanego czy uprawowych.
Od zawsze związany z rolnictwem. Pochodzi z gospodarstwa, które prowadzi do dziś, dlatego też z Czytelnikami może dzielić się wiedzą zdobytą nie tylko w źródłach zewnętrznych, ale też na własnych polach.
Obszary specjalizacji: ochrona roślin, stosowanie fungicydów i herbicydów w zbożach i buraku cukrowym, agrotechnika i uprawa gleby.
Kontakt: [email protected]

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. maj 2026 17:40