StoryEditor

Ciągniki ogrodowe sprawdzą się latem i zimą

Traktor ogrodowy można wykorzystać w każdym sezonie. Dzięki różnym akcesoriom nie straszne mu żadne prace i zadania.
28.01.2022., 10:01h

Traktory koszące AL-KO to maszyny spełniające swoje zadanie nie tylko latem, ale też wiosną i zimą. Te nowoczesne i wygodne w użyciu maszyny są idealne dla ogrodników poszukujących uniwersalnego rozwiązania do ogrodu.

Łańcuchy na koła

Jednym z modeli jest AL-KO T 15-93.7 HD-A Comfort przeznaczony do uniwersalnych zadań w ogrodzie. Producent informuje, że jest dobrym rozwiązaniem zarówno dla zaawansowanego, jak i początkującego użytkownika. Dzięki pługowi do śniegu i łańcuchów na koła, które zapewniają lepszą przyczepność, można bez trudu pozbyć się śniegu z podjazdu lub terenu wokół domu, co nie powinno zająć wiele czasu.

Duże koła

Traktory ogrodowe firmy AL-KO mają mocną ramię „Heavy Duty”, co zapewnia wiele lat pracy w ogrodzie i komfort użytkowania. Model T15-93.7 HD-A Comfort został wyposażony w duże koła, dzięki czemu łatwiej sobie radzi na śniegu, a latem duże ogumienie zapobiega ugniataniu trawnika. Silnik AL-KO Pro ma wystarczającą moc 7,7 kW do typowych zadań. Opatentowany system ochrony przekładni, blokuje pedał przyspieszenia podczas hamowania, co chroni i wydłuża żywotność skrzyni biegów.

Praca w ogrodzie

- Wybierając idealny dla siebie traktor, warto wziąć pod uwagę różne parametry maszyny oraz sposób jego użytkowania w ogrodzie. Sprzet można dobrać, kierując się między innymi powierzchnią ogrodu. Ważna jest także moc silnika, szerokość koszenia oraz wielkość kosza na trawę. Pojemność zbiornika na paliwo też nie jest bez znaczenia szczególnie w przypadku dużych ogrodów. Duży zbiornik pozwala na dłuższą pracę bez zbędnych przerw na tankowanie – wyjaśnia Maciej Konieczny, Dyrektor Handlowy spółki AL-KO Kober.

Akcesoria na lato

Do traktorów firmy AL-KO można dołączyć dodatkowe akcesoria, które uczynią go maszyną wielofunkcyjną. Latem można traktor wyposażyć w rozsiewacz lub wkładkę mulczującą, która rozdrobni skoszoną trawę i pokryje nią trawnik, tworząc naturalny nawóz. Sprawdzi się również przyczepka z wywrotką oraz walec o szerokości roboczej 98 cm, którym można ubić i wyrównać podłoże pod trawę wczesną wiosną.

Globalny zasięg

AL-KO Kober Group to przedsiębiorstwo o zasięgu globalnym, działające w 30 lokalizacjach na całym świecie, ma swoje oddziały na wszystkich kontynentach. Firma jest globalnym graczem na rynku techniki ogrodowej, wentylacji oraz motoryzacji. AL-KO to firma z 90-letnią tradycją, z siedzibą w Großkötz koło Günzburga, która zatrudnia ok. 3000 osób. W 2020 roku grupa AL-KO odnotowała przychody w wysokości ok. 500 milionów euro. Historia firmy sięga 1931 roku, wtedy zaczęła działalność jako mały warsztat ślusarski.

opr. jj
fot. AL-KO
Firma oferuje różne akcesoria do swoich ciągników.

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
14. kwiecień 2024 01:27