StoryEditor

Dni Otwarte John Deere 2023 – 10 lokalizacji w całej Polsce!

Dni Otwarte John Deere odbędą się w aż 10 lokalizacjach w całej Polsce, podczas których zostaną zaprezentowane rozwiązania dla Rolnictwa Precyzyjnego. Podczas wydarzenia, odwiedzający będą mieli możliwość, zabrania udziału w specjalnym quize, a dla zwycięzcy przewidziane są nagrody. Sprawdź, gdzie i kiedy odbędą się Dni Otwarte John Deere!
05.05.2023., 09:05h

Motywem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych John Deere będzie rolnictwo precyzyjne, dotyczące każdego etapu produkcji, od planowania i przygotowania po siew, ochronę, kończąc na zbiorze.

– Podczas wydarzenia omówione zostaną również zagadnienia związane z odbiornikiem StarFire 7000 i sygnałem korekcyjnym SF–RTK, zapewniającym większą dokładność między przejazdami, co pozwala na nawet 3 razy szybszą pracę niż w przypadku sygnału SF3 poprzedniej generacji – podkreśla Bartosz Białas, kierownik marketingu John Deere Polska.

Uczestnicy Dni Otwartych Dealerów zapoznają się także z możliwościami technologicznymi podczas wysiewu – m.in. z technologią AutoPath, która pozwala na zapamiętanie i wykorzystanie w kolejnych etapach produkcji lokalizacji np. rzędów kukurydzy.

AutoPath pokazuje, że precyzyjna dokumentacja uprawy pasowej lub siewu z wykorzystaniem platformy John Deere Operations Center zapewnia nam dokładne naprowadzanie nawet przy zbiorze upraw wyległych, ponieważ maszyna zna dokładne położenie rzędów. Warto podczas Dni Otwartych zapoznać się z rozwiązaniami tej technologii – podkreśla Bogdan Kazimierczak, odpowiedzialny za współprace z klientami strategicznymi i rolnictwo cyfrowe.

Uczestnicy będą mieli również możliwość poznania tajników i specyfikacji czujnika HarvestLab 3000. Jest to rozwiązanie dostępne w sieczkarni, a także w kombajnach serii T oraz S, w wozie asenizacyjnym lub jako oddzielne mobilne laboratorium. Czujnik ten pozwala na zbadanie zawartości składników odżywczych podczas zbioru kiszonki lub zbóż na danym obszarze pola. Daje również możliwość aplikowania gnojowicy w ujęciu ilości N, P, K na ha.

– Właściciele uzyskają także garść wiedzy dotyczącej zebranych roślin, ponieważ jakość ziarna jest badana i dokumentowana w każdym miejscu pola – wyjaśnia Karol Zgierski, specjalista Rolnictwa Precyzyjnego John Deere Polska.

Konkurs z nagrodami

Podczas tegorocznej edycji przewidziany jest również konkurs z nagrodami, takimi jak czapki, kubki, a także model ciągnika 8R410 w skali 1:32.

Gdzie i kiedy odbędą się Dni Otwarte John Deere 2023?Bernat Patrycja
inf. i fot. inf. prasowa. 

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. luty 2024 20:53