StoryEditor

Minikowo zaprasza na AGRO-TECH! Dołącz do tysięcy rolników i ekspertów

Międzynarodowe Targi Rolnicze AGRO-TECH w Minikowie – wydarzenie, którego nie można przegapić! Zobacz nowoczesne maszyny rolnicze, odkryj innowacyjne rozwiązania i spotkaj ekspertów branży.
10.06.2024., 11:31h

Już 6 i 7 lipca w Minikowie odbędą się prestiżowe Międzynarodowe Targi Rolnicze AGRO-TECH, które od lat przyciągają tłumy odwiedzających i setki wystawców. To nie tylko jedno z najważniejszych wydarzeń rolniczych w Polsce, ale również doskonała okazja do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w branży rolniczej.

Targi odbywają się pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Zobacz też: Minikowo w słońcu i upale, ale zwiedzający dopisali

Bogata oferta wystawców

Na tegorocznych targach AGRO-TECH w Minikowie swoją ofertę zaprezentuje około 300 wystawców zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Będzie można zobaczyć nowoczesne maszyny rolnicze, ciągniki, sprzęt do uprawy i zbioru, a także innowacyjne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii (OZE) i budownictwa rolniczego. Wystawcy przedstawią również szeroką gamę nawozów, środków ochrony roślin, pasz, genetyki oraz nowoczesnych technologii hodowlanych.

image
Program wydarzeń targowych AGRO-TECH 2024.
FOTO: fot. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Fachowe doradztwo i wymiana doświadczeń

AGRO-TECH to nie tylko ekspozycje, ale również cenne źródło wiedzy i miejsce wymiany doświadczeń. Dzięki specjalistycznym stoiskom doradczym odwiedzający będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami z różnych dziedzin rolnictwa, zdobyć nowe informacje, które mogą pomóc w podejmowaniu decyzji dotyczących inwestycji i modernizacji gospodarstw rolnych między innymi w ramach środków unijnych, na przykład stoisko informacyjno-promocyjne Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi (MRiRW).

Kujawsko-Pomorskie Dni Pola

W ramach targów odbędą się również Kujawsko-Pomorskie Dni Pola. Na 8-hektarowej powierzchni demonstracyjnej rolnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć potencjał odmian roślin uprawnych oraz innowacyjne systemy ochrony i nawożenia. W programie znajdą się demonstracje branżowe, prezentacje systemów wspomagania decyzji, rolnictwa precyzyjnego oraz uprawy pasowej. Dni Pola to także miejsce, gdzie można poznać nowości w zakresie systemów nawadniania, roślin zielarskich i energetycznych.

Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Kolejną atrakcją będą pokazy zwierząt hodowlanych, które mają już ponad 20-letnią tradycję. W tym roku wystawa odbędzie się po raz 23., a na niej będzie można zobaczyć bydło mleczne i mięsne, owce, kozy i drób. Najlepsze okazy zostaną uhonorowane tytułami czempiona, a hodowcy będą mogli skorzystać z bogatej oferty firm genetycznych i paszowych, które zaprezentują optymalne programy żywieniowe i nowoczesne rozwiązania w zakresie mechanizacji produkcji zwierzęcej.

Konferencje i debaty

W ramach targów odbędzie się debata „Rolnictwo Dziś i Jutro”, dotycząca 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. W debacie wezmą udział przedstawiciele instytucji rolnych, firm oraz zaproszeni goście. To doskonała okazja, by podsumować dotychczasowe osiągnięcia i wyznaczyć kierunki dalszego rozwoju polskiego rolnictwa.

Dodatkowe atrakcje

Nie zabraknie również dodatkowych atrakcji, takich jak Pokazy zielonkowe INTER-VAX z firmą SaMasz, gdzie będzie można zobaczyć w akcji nowoczesne maszyny rolnicze. Dla najmłodszych przygotowano plac zabaw, a miłośnicy ogrodnictwa będą mogli zakupić rośliny na plenerowej wystawie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych rolnictwem do odwiedzenia Minikowa w dniach 6-7 lipca. To wyjątkowa okazja, by poznać najnowsze technologie i produkty, a także wymienić się doświadczeniami z ekspertami z branży.

image

Opolagra 2024. Co można zobaczyć w tym roku w Kamieniu Śląskim?

Oprac. mkh

Fot. Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. czerwiec 2024 15:19