StoryEditor

Opolagra już w czerwcu. Parada klasyków, lot helikopterem, konkursy sprawnościowe ciągników i wiele innych atrakcji!

7-9 czerwca po raz 19-ty odbędzie się największa w południowej Polsce wystawa rolnicza – Opolagra. Zobacz jakie atrakcje się szykują!
24.05.2024., 17:43h

W 2023 roku Opolagrę odwiedziło 38.000 zwiedzających, którzy podziwiali stoiska ponad 306 wystawców. Tegoroczna edycja zapowiada się nie mniej okazale. To uczta dla pasjonatów techniki rolniczej oraz chowu i hodowli bydła. Mogą oni nie tylko obejrzeć maszyny na stoiskach, ale również przyjrzeć się im podczas licznych pokazów. Maszyny w trakcie pracy na Opolagrze to widowisko o niesłabnącym zainteresowaniu.

Wystawa MaszynEra

Wiele będzie się działo również podczas tegorocznej wystawy MaszynEra to prawdziwa gratka dla miłośników marki John Deere, a w szczególności wszystkich fanów klasyków. Na zlocie pojawią się maszyny z ubiegłego wieku, a więc wszystkie te wyprodukowane do roku 2000. W programie imprezy m.in.: parada klasyków, wybór maszyny zlotu, konkursy sprawnościowe najnowszym modelem ciągnika John Deere, konkursy wiedzy o historii John Deere i firmy Agro-Efekt Sp. z o.o., fun shop. Dla uczestnika plebiscytu w głosowaniu na maszynę zlotu, który przedstawi najciekawszy opis swojej decyzji, czeka nagroda marki Milwaukee. Z kolei na właściciela “Maszyny Zlotu” czeka kosiarka samojezdna John Deere X167D Fundatorem nagród jest Partner Strategiczny zlotu “MaszynEra” – firma Agro – Efekt Sp. z o.o.

MafiaSolecTeam na Opolagrze

Nie lada atrakcją, szczególnie dla młodszego pokolenia, choć pewnie nie tylko, będzie spotkanie z MafiaSolecTeam, który po raz pierwszy zawita do południowej części polski na wystawę Opolagra 2024 w składzie: Mafiasolec, Bronczek, MrAdamo15,Tanas, oraz Jankus. To jedna z najpopularniejszych ekip na polskim agro youtubie, której kanały liczą w sumie ponad milion subskrypcji a ich najpopularniejsze filmy mają milionowe wyświetlenia. Będzie można ich spotkać przez wszystkie trzy dni targów. Na miejscu razem z swoimi partnerami TopNasiona i Hyperin przygotowali dla zwiedzających ciekawe konkursy zręcznościowe z nagrodami! Zdjęcia i autografy to nieodłączny element ekipy na każdym ich wyjeździe więc na Opolagrze nie może być inaczej. 

Pokazy UNIA

Nieodzownym elementem każdej Opolagry są pokazy maszyn na żywo. W tym roku UNIA GROUP zaprezentuje gamę zmodernizowanych popularnych przyczepianych rozsiewaczy do nawozów i wapna – RCW 100 H PLUS. W ofercie tej firmy pojawił się również nowy opryskiwacz – EGRET i również ta maszyna zaprezentuje się w pracy gościom Opolagry. Maszyna ta może posiadać zbiornik główny o pojemności 2000, 2500 lub 3000 litrów i amortyzowaną mechanicznie belkę polową o szerokościach: 15, 18, 20 i 21 metrów.

Rolnicy będą mogli również obejrzeć pokazy polowe maszyn zielonkowych 

W czasie trwania targów odbędą się także zielonkowe pokazy polowe maszynami McHale. Maszyny McHale będą współpracować z ciągnikami Arbos Aupax. Zaprezentowane zostaną maszyny  z całej linii zielonkowej McHale takie jak: prasa, kosiarka, przetrząsarka, zgrabiarka i owijarka. Wszystkie te maszyny będą współpracować z ciągnikami Arbos w mocach  75 KM, 90 KM, 100 KM oraz 130 KM. Na pokazie zostanie zaprezentowany  także ciągnik Arbos w zestawie z ładowaczem Hydramet Giżycko - w tym zestawie ładowacz jest za połowę ceny. Firma Korbanek zaprasza każdego dnia w godzinach południowych na pokaz zorganizowany z udziałem zespołu fabrycznego firmy McHale.

Po raz kolejny niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających, będzie możliwość obejrzenia Opolagry z góry. Dzięki firmie Helipoland przez cały czas trwania imprezy, będzie można odbyć lot widokowy nad terenami wystawy i okolicą śmigłowcem Robinson R44.

Wystawa zwierząt

Na ringu zaprezentuje się 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego, odbędzie się wycena najpiękniejszych zwierząt oraz malowniczy konkurs młodych hodowców.

Te i inne atrakcje już 7-9 czerwca na lotnisku w Kamieniu Śląskim.

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 14:38