StoryEditor

Oferta wozów paszowych dla dużego i średniego gospodarstwa

Koszt paszowozu to zazwyczaj kilkadziesiąt lub kilkaset tysięcy złotych. To znacząca kwota nawet dla dużego gospodarstwa. Aby dobrze dopoasować wóz do potrzeb warto poznać ofertę rynku.
22.02.2023., 10:02h

Nie ma dwóch identycznych obór, dlatego krajowi i zagraniczni producenci oferują bogatą paletę wozów paszowych, z obszernym asortymentem opcji wyposażenia, tak by spełniały indywidualne wymogi gospodarstw. Od lat prym wiodą jedno- i dwuślimakowe wozy pionowe. Oprócz ceny ich zaletą jest szybkie rozdrobnienie i wymieszanie nawet całych bel sianokiszonki. System cięcia jest mniej intensywny, dzięki czemu nawet zbyt długie mieszanie nie zniszczy struktury TMR. Atutem tej konstrukcji jest szeroki wybór miejsc zadawania mieszanki:

  • z przodu,
  • po bokach czy z tyłu.

Do wyboru mamy również wozy o poziomym systemie mieszania. Cechuje je z reguły intensywne rozdrabnianie i możliwość wyposażenia w tylny frez załadowczy. Rozwiązań jest co niemiara, dlatego od początku warto przemyśleć, czego będziemy od nowego sprzętu oczekiwać. W większości wozów paszowych możemy tak modyfikować konstrukcję, by dobrać ją do potrzeb każdego obiektu. Nawet jeśli mamy ciasne i niskie budynki, można znaleźć odpowiedni model.

Każdy producent oferuje wiele opcji wyposażenia wozów. Dodatkowe noże docinające, własna hydraulika, wzmocnienie kosza, zestaw kamer czy mag...

Pozostało 93% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Krzysztof Gębski
Autor Artykułu:Krzysztof Gębski

redaktor top agrar Polska w dziale "Technika".

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 12:09