StoryEditor

Corteva inwestuje w produkcję nasion słonecznika

Corteva Agriscience poinformowała o planach zwiększenia produkcji nasion słonecznika w Rumunii. Firma zainwestowała tam blisko 13 mln euro w rozbudowę zakładu produkcyjnego w Afumati. Oznacza to przyspieszenie rozwoju spółki w sektorze nasion słonecznika w Europie. Całkowita wartość inwestycji, łącznie z najnowszą rozbudową zakładu, wynosi ponad 73 miliony euro.
28.04.2021., 12:04h

Corteva zwiększa produkcję nasion słonecznika w Rumunii

Budowa zmodernizowanego obiektu już się rozpoczęła. Uruchomienie działań operacyjnych planowane jest na początek sierpnia, przed zbiorami słonecznika. Odbędzie się tam czyszczenie, zaprawianie i pakowanie nasion słonecznika. Inwestycja, obejmująca nowy obiekt do magazynowania i kondycjonowania nasion, umożliwi Corteva Agriscience skrócenie łańcucha dostaw i zwiększenie mocy przetwórczych w Europie.

- Rozszerzając działalność w Rumunii, wzmacniany naszą pozycję na europejskim rynku nasion – powiedział Jean Ionescu, Country Leader w Rumunii w Corteva Agriscience.

– Wzrost mocy produkcyjnych zakładu w Afumati pozwoli nam sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na nasiona wysokiej jakości w kraju i za granicą. W efekcie Corteva będzie w stanie wyprzedzić popyt na nasiona słonecznika marki Pioneer.

- Mamy za sobą już 35 000 godzin pracy, realizacja projektu przebiega zgodnie z harmonogramem. Biorąc pod uwagę pandemię COVID-19 i konieczność zapewnienia środków ochrony osobistej, zespół wykonał świetną robotę, równocześnie zachowując najwyższe standardy bezpieczeństwa – dodaje Marius Baraceanu, kierownik produkcji Corteva Agriscience w Rumunii.

Zakład w Afumati działający od 2006 r. jest jednym z najnowocześniejszych zakładów produkcji nasion Corteva na świecie, który dostarcza najnowszą genetykę nasion do klientów w całej Europie. Zakład produkuje nasiona mieszańców kukurydzy, słonecznika i rzepaku jarego na potrzeby klientów z krajów UE, a także Ukrainy, Rosji, Mołdawii, Białorusi, Kazachstanu, Azerbejdżanu i Turcji.
Marek Kalinowski za informacją Corteva Agriscience
Zdjęcie: Pixabay
Marek Kalinowski
Autor Artykułu:Marek Kalinowski

Zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Poradnika Rolniczego” i szef działu „agroporady”.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 22:43