StoryEditor

Elektroniczny przewodnik ziemniaczany

Lustrując uprawy ziemniaka nie trudno napotkać chore, czy uszkodzone przez szkodniki rośliny. Zwykle chcemy też szybko zdemaskować sprawcę. W tym celu można skorzystać z elektronicznego przewodnika.
06.07.2018., 15:07h
Rozwiązanie rozszyfrowujące agrofaga oferuje rolnikom firma Belchim na swojej stronie internetowej, w zakładce „Przewodnik ziemniaczany”. Klikając na tę ikonę otwiera się okno z rozszerzeniem objawów nalistnych czy na bulwach, powodowanych przez najważniejsze patogeny, szkodniki, czy anomalie fizjologiczne.

W kolejnych odsłonach przewodnika mamy do wyboru kilku potencjalnych sprawców zmian i uszkodzeń uprawy. Dla objawów nalistnych mogą to być: bakterie, grzyby, wirusy, szkodniki, nicienie. Na bulwach opcja ta rozszerzona jest także o objawy fizjologiczne, np. pouderzeniowe ciemnienie miąższu, pustowatość bulw, wewnętrzne kiełkowanie, zgnilizna części przystolonowej oraz szkody powodowane przez ślimaki.

Dodatkowo każdy z rozpoznanych sprawców ma opis przyczyn, objawów czy postać intruza, a znając sprawcę – łatwiej znaleźć precyzyjny środek zaradczy.
Źródło: www.belchim.pl
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
09. grudzień 2023 20:21